منصوری گفت: در راستای طرح محرومیت زدایی، 700 میلیارد تومان سرمایه در گردش و ثابت برای واحدهای تولیدی استان اختصاص یافت.

به گزارش سفیرافلاک، بهزاد منصوری شامگاه شنبه در نشست خبری مجازی با خبرنگاران با اشاره به رصد بازار از تامین تا توزیع اظهار داشت: از مرحله تامین تا توزیع سازمان صمت وارد شده و هم اکنون کلیه سیستم تامین کالا رصد می شود که رصد سامانه های تدوین شده به بهترین شکل، موضوع انحراف از توزیع را فراهم می کند.

وی افزود: بازار با توجه به محدودیت های تامین ارز در سطح کلان با چالش هایی روبرو بوده و براساس سهمیه تعیین شده، مجموعه منابع استان تهیه و توزیع شده و هیچ تشدید قیمتی در توزیع روغن نبوده و رصد بازار همچنان در دستور کار است که با رصد می توان تامین و توزیع را انجام داد.

مدیر کل صمت لرستان تصریح کرد: در حال حاضر کمبود کالای اساسی در استان نداریم و تامین، توزیع و ممانعت از افزایش قیمت به صورت مستمر از سطح بازار انجام می شود.

وی با اشاره تامین سرمایه در گردش خاطرنشان کرد: طرحی را صمت سال ۹۸ برای محرومیت زدایی در برخی از استانها تهیه و تدوین کردند که برنامه های توسعه در این حوزه برنامه ریزی شود و براساس ظرفیت ها، استان بتواند پیگیری نماید که در این راستا وزارت صمت ۷۰۰ میلیارد تومان با هدف تامین تسهیلات سرمایه در گردش برای استان در نظر گرفته شده که واحدهای نیاز به سرمایه در گردش و ثابت از این تسهیلات بهره مند شوند.

منصوری با اشاره به توزیع کالای اساسی در دلفان گفت: توزیع کالاهای اساسی براساس جمعیت هر شهرستان انجام می شود که در این راستا  ۴۲۹ تن کالای اساسی در دلفان توزیع شده است.

وی افزود: بحث هایی در راستای کسب و کار، تامین منابع مالی، تامین اجتماعی، قوانین امور مالیاتی، فعالین اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده و واگذاری های کارخانه های بزرگ در سال های قبل بوده که تعدادی از این واحدها از مسیر مشکلات عبور کرده و تعدادی هم نتوانستند فعالیت خود را ادامه دهند که احیای این واحدها در دستور کار می باشد.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان کرد: یکی از مهمترین اهداف صمت، شناسایی واحدهای نیمه فعال و راکد بوده که برای هر کدام مسائل و مشکلات بررسی می شود و اگر هر واحد صنعتی حداقل با ۵۰ درصد ظرفیت فعال باشد، می تواند به اهداف مورد نظر نزدیک شوند.

وی با اشاره به تملک ۷۶ واحد تولیدی در استان اظهار داشت: از این تعداد ۵۴ واحد صنعتی، ۲۱ طرح کشاورزی و یک واحد خدماتی در تملک بانک بوده و قرار است براساس برنامه ریزی انجام شده این تعداد واحد غیر فعال  به مدار تولید برگردند.

منصوری با اشاره به ظرفیت های استان عنوان کرد: ظرفیت های خوبی در استان وجود دارد به طوری که در صنایع شیمیایی که ۳۰ درصد واحدها را شامل می شود و ۲۵۰ قلم دارو را تولید می کنند، همچنین نساجی بروجرد از واحدهای بی نظیر ملی است که تاثیر خوبی در اقتصاد استان و کشور دارد، واحدهای فلزی مانند فروآلیاژ نیز در اقتصاد موثر بوده و تلاش می شود از ظرفیت های استان در راستای توسعه به خوبی بهره برداری شود.

انتهای پیام/