خسروی با اشاره اینکه پیشگیری از وقوع جرم، مهم‌ترین مأموریت دستگاه قضا است، گفت: باکسانی که انحراف در تولید دارند به این صورت که تسهیلات را برای تولید دریافت کرده و برای کار دیگری مثلاً ساخت‌وساز استفاده می‌کنند، به‌شدت برخورد می‌کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، افشین خسروی ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم در کوهدشت، اظهار داشت: در دستگاه قضا مسئله پیشگیری از وقوع جرم بسیار اهمیت دارد، ما خواهان تشکیل پرونده هم برای مردم، هم اشخاص حقوقی و همچنین مدیران دستگاه‌ها نیستیم، جامعه بایستی یک خودکنترلی داشته باشد، در هر بخشی بخواهیم وارد شویم، پیشگیری در آن بهترین روش است.

وی افزود: گسترش عدل، نظارت بر اجرای صحیح قانون و حسن جریان امور، کشف جرم، تعقیب و مجازات مجرمین، اجرای حدود و مقررات مدون جزایی اسلام، پیشگیری از وقوع جرائم و دعاوی، اصلاح مجرمین و… از مهم‌ترین مأموریت‌های دستگاه قضا به شمارمی رود.

 دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کوهدشت با اشاره به اینکه با مخلین نظم و امنیت برخوردی قاطع داریم، عنوان کرد: موظف هستیم هرکجا جرم به وقوع پیوست، شمشیر عدالت اجرایی شود، ما بحث اصلاح مجرمین، فرهنگ‌سازی و پیشگیری از وقوع جرم را در اولویت کاری خود ‌داریم.

وی با اشاره به جرائم انتخاباتی، تصریح کرد: انتخابات حساسی را در پیشرو داریم، البته همه انتخابات به‌نوبه خود حساس هستند، زیرا سرنوشت و نتیجه انتخابات به خود مردم برمی‌گردد، استکبار درزمینهٔ یاس افکنی و عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رأی در تلاش است، البته به‌هیچ‌وجه، موفق هم نخواهد شد و مردم نشان خواهند داد که انقلاب اسلامی همیشه پیروز این عرصه است.

 خسروی گفت: مدیران ادارات در حوزه‌های کاری و مجموعه خود، مسائل خود پیشگیری را مدنظر داشته باشند و از ظرفیت‌های اداری علیه و به نفع کاندیداهای چه شورا و چه ریاست جمهوری استفاده نکنند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کوهدشت بیان کرد: حمایت از تولید، مبارزه با فساد و حفظ کرامت انسانی ازجمله برنامه‌های محوری دستگاه قضا به شمار می رود، اگر مشاهده کنیم یک بنگاه تولیدی فعال در معرض تعطیلی است ورود خواهیم کرد و در راستای مانع زدایی و فعال شدن آن تلاش می‌کنیم، زیرا امروز تولید، یک مسئله حیاتی بوده و ادامه داشتن حرکت تولیدی، به کشور اقتدار می‌بخشد.

 وی با اشاره به اینکه عمده مشکلات بنگاه‌های تولیدی مربوط به تسهیلات بانک‌ها است، اظهار داشت: ما باکسانی که انحراف در تولید دارند به این صورت که تسهیلات را برای تولید دریافت کرده و برای کار دیگری مثلاً ساخت‌وساز استفاده می‌کنند، به‌شدت برخورد می‌کنیم زیرا این‌گونه موارد به اقتصاد کشور ضربه مهلکی وارد می‌کند، بانک‌ها نیز بایستی در این راستا اهتمام داشته باشند که تسهیلات در چه راستایی مصرف می‌شود.

خسروی گفت: اراضی ملی، منابع آبی، جنگل‌ها و مراتع طبیعی از سرمایه‌های خدادادی و جبران‌ناپذیر هستند، اگر تخریب شوند به این راحتی قابل جبران نخواهند بود درحالی‌که بایستی نسل‌ها ادامه پیدا کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کوهدشت بیان کرد: برخی روسای ادارات از اینکه برای آنان پرونده‌ای تشکیل شود ناراحت هستند، هیچ مقامی نمی‌تواند از موقعیت خود سوءاستفاده کند هرکسی باشد اگر خلاف قانون کرد، بایستی با آن برخورد شود.

 انتهای پیام/