مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان: 21 جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان رونمایی شد و تعداد کتب در این حوزه به 230 جلد افزایش یافته است.

سرهنگ محسن رشیدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: تاکنون ۲۰۵ جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس در استان رونمایی شده که طی مراسمی ۲۱ جلد دیگر نیز رونمایی و تعداد کتب با این موضوع به ۲۳۰ جلد افزایش یافته است.

وی افزود: یکی از کتب چاپ شده در این بخش، رونمایی از کتاب صحیفه سرخ بود که در قالب سه جلد «الف با» و ۹ جلد شهرستانی است که در این کتاب، وصایای شهدا منتشر شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: ابعاد حقوقی جنگ، کمک رسانی مردم در جنگ تحمیلی از کتاب هایی بی نظیری بود که رونمایی شده و هر یک از این کتابها گنجینه ای هستند که خاطرات، رشادتها و ایثارگری ها را به نسل جوان منتقل می کند.

رشیدی خاطرنشان کرد: از دیگر محوریات کتبی که رونمایی شده، خاطرات رزمندگان و شهدا است که هر کدام با عنوانی به چاپ رسیده اند.

وی بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بیان خاطرات و وصیت نامه های شهدا به نسل جوان بسیار ضروری است که انتشار کتب مرتبط با این موضوع می تواند در ترویج این فرهنگ اثر گذار باشد.

انتهای پیام/