رحمتی گفت: از سال گذشته تاکنون 45 میلیارد تومان تسهیلات به اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه لرستان پرداخت شد.

به گزارش سفیرافلاک فرید رحمتی در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: تمامی پوشش های حمایتی صندوق اعتباری هنر در لرستان محقق شده و از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات تحفه و کارا به اصحاب فرهنگ و هنر استان پرداخت شده است.

وی همچنین با تاکید بر لزوم پالایش اعضای صندوق اعتباری هنر در شهرستانهای استان، افزود: ملاک اصلی در این زمینه باید تخصص باشد و می توان در جهت بهبود روند معرفی افراد به صندوق اعتباری هنر، یک شورای تخصصی فرا انجمنی در ادارات تابعه تشکیل داد.

معاون هنری و سینمایی ارشاد لرستان با اشاره به صدور مجوز سه هنرستان هنرهای زیبا برای شهرستان های خرم آباد، بروجرد و الیگودرز، گفت: در سال جاری که به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده، باید تلاش کنیم موانعی را که باعث ایجاد اختلال در کار هنرمندان می شود، از میان برداریم.

رحمتی خاطرنشان کرد: روسای ادارات شهرستانی باید پیگیر ایجاد گذرهای فرهنگی باشند و در این زمینه می بایست مذاکرات و مکاتبات لازم را با شهرداری ها و ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشته باشند تا با تحقق این امر شاهد ارتقاء سطح اقتصاد فرهنگ و هنر در استان باشیم.

انتهای پیام/