حجت‌الاسلام لرستانی گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران نماد مردم‌سالاری دینی و از ارکان مهم مشروعیت بخشی به‌نظام اسلامی است.

 حجت‌الاسلام علی لرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران نماد مردم‌سالاری دینی و از ارکان مهم مشروعیت بخشی به‌نظام اسلامی است و از مؤثرترین شیوه اعمال حاکمیت مردم، مشارکت عمومی در انتخابات است.

وی افزود: نقش تعیین‌کنندگی مردم در انتخابات، عالی‌رتبه‌ترین مسئولان نظام و به‌تبع آن سیاست‌ها و برنامه‌های کلان و نحوه اجرای آن از طریق رأی دادن در انتخابات صورت می‌گیرد، بنابراین هر رأی فی‌نفسه در ذات خود دارای آثار و پیامدهایی برای مدیریت اجرایی و سراسر کشور است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز عنوان کرد: مهم‌ترین برنامه دشمنان ملت ایران در انتخابات پیش رو تلاش برای کاهش میزان رأی و دلسرد کردن مردم از حضور در پای صندوق‌های رأی است که باهدف کاهش مشروعیت نظام و تغییر لحن در جریان مذاکرات و ادامه تحریم‌ها به بهانه فشار به‌نظام صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: تلاش گروه‌های معاند برای کاهش حضور مردم در پای صندوق‌های رأی و ایجاد شکاف و تفرقه در جریان انقلابی ازجمله تلاش‌های دشمنان درزمینهٔ انتخابات است.

لرستانی گفت: سپاه پاسداران طبق دکترین سیاسی خود به‌هیچ‌عنوان ورود مصداقی در انتخابات ندارد و این دروغ محض است که می‌گویند سپاه کاندیدا دارد، چراکه مسئله ورود سپاه به انتخابات از جنس احزاب و گروه‌های سیاسی نیست بلکه دعوت مردم به حضور و مشارکت حداکثری است.

انتهای پیام/