سردار کشکولی با اشاره به اینکه حکومت اسلامی مظهر اراده مردم است، گفت: انتخابات، نقطه اتصال جاری و ساری کردن فکر مردم در بدنه اجرایی کشور به شمار می‌رود.

به گزارش سفیرافلاک، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در نشست روشنگری در جمع بانوان نخبه خرم‌آبادی با اشاره به ریشه و فلسفه مشارکت، اظهار داشت: ایام انتخابات، زمان مشارکت سیاسی است، مشارکتی که از حق و تکلیف هر دو باهم برخوردار است؛ خداوند متعال به انسان حق داده و او را مختار آفریده است پس باید پاسخگوی عمل خویش باشد و انسان مختار باید از حق خود حفظ و صیانت کند.

وی افزود: انتخابات سیاسی مثل مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاها، نقطه اتصال جاری و ساری کردن فکر مردم در بدنه اجرایی کشور است.

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به سخن امام راحل مبنی بر اینکه حفظ حکومت از اوجب واجبات است، عنوان کرد: نظام ما نظامی برخواسته از اراده یک ملت است و لذا مشارکت مردم در میادین مختلف، دفاع از مردم‌سالاری دینی، عامل حیات و پایداری کشور، تضمین‌کننده امنیت و مایه ضعیف شدن حلقه حریف و دشمن است.

وی تصریح کرد: در دوران پادشاهان صفویه، افشاریه، زندیه، قاجار و پهلوی، مردم هیچ نقشی در حکومت نداشتند و از همه بدتر زمان پهلوی بود که اروپایی‌ها و انگلیسی‌ها رضاشاه را نصب کردند و بعد محمد رضاشاه جوان ۲۰ ساله را پادشاه کردند که انگار هیچ فرد دیگری نبود.

سردار کشکولی بیان کرد: در نظام شاهنشاهی، ضمن نقش نداشتن مردم، توهین و تحقیر هم می‌کردند لذا انقلاب اسلامی معجزه بود، انقلاب با نصرت الهی و رهبری و تأثیر شخصیت امام (ره) به نتیجه رسید تا قبل انقلاب جابه‌جایی حکومت سابقه نداشت، اولین مشارکت مردم مشارکت برای تغییر و حالت جامعه و براندازی رژیم مستبد شاهنشاهی بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به آراء ۹۸ درصدی مردم به جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: مردم در نظام اسلامی به شکل، ماهیت حکومت که قانون اساسی بود و بازنگری قانون اساسی و ارکان حکومتی، مجریه، مقننه و قضاییه خبرگان رأی دادند و این حکومت اسلامی مظهر اراده مردم است و صاحب انقلاب خود مردم هستند.

 وی یادآور شد: امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرمودند: جمهوری اسلامی چیزی نیست جز مردم و مشروعیت جمهوری اسلامی از مردم است. مردمی که در جنگ تحمیلی پایمردی‌شان موجب پیروزی شد در فتنه‌ها و کودتاهای سیاسی، باز مردم فتنه گران را عقب راندند همان‌طوری که در ۹ دی حضور مردم موجب اهمیت و ماندگاری آن روز شد.

انتهای پیام/