حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به‌ضرورت ساماندهی گلزار شهدای پلدختر و معمولان، گفت: تکریم خانواده شهدا که به‌عنوان سرمایه معنوی جامعه هستند یک وظیفه همگانی است.

به گزارش سفیرافلاک، فرمانده سپاه ناحیه پلدختر، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان و جمعی دیگر از مسئولان در آستانه سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) با امام‌جمعه پلدختر دیدار کردند.

حجت‌الاسلام سید محسن موسوی در این دیدار با اشاره به اینکه والدین شهدا سرمایه معنوی ما هستند، اظهار داشت: ارتباط با خانواده شهدا و به مناسبت‌های مختلف دیدارهایی که انجام می‌گیرد، حال و هوای روحی فرد تغییر می‌کند.

وی افزود: تکریم خانواده شهدا که به‌عنوان سرمایه معنوی جامعه هستند یک وظیفه همگانی است که بایستی مسئولان ادارات به این امر مهم توجه کنند.

امام‌جمعه پلدختر عنوان کرد: شناسایی فرزندان شهدا و استفاده از ظرفیت و استعدادهای آنان در قالب امورات پیش برنده کشور مؤثر می‌باشد که پس از فروکش کردن بیماری کرونا امیدواریم اجلاسیه های تجمعی فرزندان شاهد و ایثارگر در شهرستان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: ساماندهی گلزار شهدا در پلدختر و معمولان یک ضرورت است و همه باید کمک بدهند تا این مطالبه به‌حق مردم و خانواده‌های شهدا مرتفع شود.

پلدختر در ایام دفاع مقدس بیش از ۷۰ بار بمباران‌شده است

سرهنگ منصور کریمی فرد در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، اظهار داشت: شهرستان پلدختر در دوران دفاع مقدس بیش از ۷۰ بار بمباران‌شده و نسبت به جمعیت بعد از نجف‌آباد اصفهان بیشترین شهید تقدیم کرده‌اند.

وی افزود: بنیاد شهید پلدختر نسبت به رسیدگی امورات خانواده‌های شهدا اقدامات خوبی انجام داده و برخی از این خانواده‌ها همچنان درگیر مشکلات سیلاب هستند که نیازمند پیگیری و توجه است.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر عنوان کرد: ساماندهی گلزار شهدای معمولان یک ضرورت و نیاز است که بنیاد شهید لرستان با همکاری استانداری استان این مشکل را به‌صورت جدی پیگیری و مرتفع کنند.

وی تصریح کرد: سرکشی به خانواده‌های شهدا در مناسبت‌های مختلف توسط سپاه و بنیاد شهید انجام می‌گیرد، از برخی ادارات گله‌مندیم درزمینهٔ ساخت یادمان شهدای گمنام، همکاری لازم در این راستا را ندارند، امیدواریم بنیاد شهید لرستان در این خصوص اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

کریمی فرد یادآور شد: در آستانه برگزاری کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان برنامه‌های یادواره شهدا و مسابقات فرهنگی مختلفی اجراشده است.

 ایثارگران لرستانی تسهیلات مسکن دریافت می‌کنند

محمود زرین جویی زرین جویی در این دیدار عنوان کرد: قوانین خوبی درزمینهٔ اشتغال و معیشت برای جامعه ایثارگران وضع‌شده، ولی اگر خوب اجرا نمی‌شود به دستگاه اجرایی برمی‌گردد.

وی افزود: قوانین ۵ ساله و برنامه ششم توسعه در کنار قانون جامع امور ایثارگران به مسئله مسکن، اشتغال و گلزار توجه شده و حضور اوحدی به‌عنوان رئیس سازمان و سفر به لرستان در دو تفاهم‌نامه که با استانداری داشتیم به موضوعات اشتغال و گلزار شهدای استان توجه ویژه‌ای شده است، در راستای اجرای این برنامه‌ها نیازمند کمک دستگاه‌های اجرایی دولت هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان عنوان کرد: ماده ۲۱ قانون جامعه ایثارگری جهت اشتغال می‌باشد و ایثارگرانی که زمین یا وام مسکن نگرفتند اولویت دریافت تسهیلات مسکن رادارند که موضوع از طریق راه و شهرسازی در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: متولی ساماندهی گلزار شهدا، بنیاد شهید است ولی پس از اتمام کار، مابقی آن بر عهده شهرداری می‌باشد به‌طوری‌که در بحث آراستگی و ساماندهی مابقی آن ازلحاظ آب، برق و راه توسط دستگاه‌های اجرایی متولی وظایف آن‌ها مشخص‌شده است.

انتهای پیام/