فتایی گفت: از ظرفیت فضای مجازی غافل نشویم چرا که این فضا فرصت مغتنمی برای ترویج و اعتلای فرهنگ و هنر ایران زمین خواهد بود.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، احمدحسین فتایی در آیین اختتامیه دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین که به صورت وبینار در محل سالن جلسات جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره حاصل تعامل مثبت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی لرستان است.

وی با بیان اینکه در ایام کرونایی برنامه‌های بسیار زیادی از جمله دومین جشنواره ارزشمند فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی برگزار شده است، تصریح کرد:  پس از ریشه‌کنی این بیماری تلاش شود علاوه بر برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری به صورت حضوری از ظرفیت فضای مجازی غافل نشویم چرا که این فضا فرصت مغتنمی برای ترویج و اعتلای فرهنگ و هنر ایران زمین خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین جهاد دانشگاهی و این اداره کل وجود دارد و این نهاد انقلابی و فرهنگی نقشی پررنگ در شورای فرهنگ عمومی استان در تمامی موضوعات ایفا می کند. 

وی با بیان اینکه در کشور تنوع بسیار خوبی در حوزه‌های فرهنگی، دینی، هنری، اجتماعی و قومی وجود دارد، بیان کرد: خوشبختانه همگرایی خوبی میان اقوام ایران زمین وجود دارد و مصداق این مدعا حضور گسترده آنان در بحث‌های بازسازی مناطق سیل‌زده، فعالیت‌های فرهنگی و عرصه انتخابات است.

فتایی اضافه کرد: این تلاش‌ها و فعالیت‌ها در راستای اعتلاء و توسعه کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تاکید براینکه هنر توانایی و مهارت خلق زیبایی‌هاست، ادامه داد: تنوع آیین، رسوم، پوشش و به صورت‌ کلی فرهنگ اقوام ایرانی فرصتی را مهیا کرده تا هنرمندان در این عرصه آثار خوبی را خلق کنند.

فتایی عنوان کرد: ضرورت دارد همه رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی آداب و رسوم قومیت‌های مختلف در ایران زمین را ضبط و ثبت کرده و تلاش کنند همگرایی این اقوام را در دفاع از کیان به ویژه در چارچوب انتخابات پیش‌رو به منصه ظهور برسانند و با آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی، مردم، اقوام و اقشار مختلف را به حضور و مشارکت پرشکوه در انتخابات پیش رو ترغیب کنند تا یک حماسه با شکوه دیگر در تاریخ ایران و انقلاب ثبت شود.