فتایی گفت: هشتمین دوره انتخاب کتاب سال لرستان همزمان با هفته کتاب برگزار می شود.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمد حسین فتایی ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، شهادت امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت شهدای قیام ۱۵ خرداد، گفت: این رویداد مهم فرهنگی با هدف معرفی، حمایت و تشویق نویسندگان و ناشران فعال استان و ارتقاء سطح کیفی نشر لرستان توسط معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

وی افزود: هشتمین دوره انتخاب کتاب سال لرستان در حوزه موضوعات عمومی رده بندی دیویی، غیر از کمک کتاب های آموزشی، برگزار می شود و علاوه بر ناشران و نویسندگان ساکن در لرستان، ناشران و مولفینی که در آثار خود به موضوع استان لرستان پرداخته اند نیز می توانند آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: ادبیات پایداری، بیانیه گام دوم، رونق تولید، اقتصاد فرهنگ و فرهنگ اقتصاد موضوعات بخش ویژه این دوره از انتخاب کتاب سال استان است و بنا بر فراخوان دوره، مهلت ارسال آثار تا ۳۱ مرداد ماه خواهد بود و آیین پایانی این رویداد سی ام آبان ماه و همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی برگزار می شود.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان نیز در این جلسه ضمن دعوت از تمامی ناشران و مولفین بومی و غیر بومی به حضور در هشتمین دوره انتخاب کتاب سال لرستان، گفت: آثار ارسالی می بایست در بازه زمانی سالهای ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ منتشر شده باشند.

نیازی افزود: این رویداد ماحصل تمامی فعالیت ها و اتفاقات حوزه نشر لرستان است که داوری آن به صورت متمرکز توسط کارشناسان خانه کتاب و ادبیات ایران صورت خواهد گرفت.

در پایان این مراسم از پوستر هشتمین دوره انتخاب کتاب لرستان رونمایی شد.

انتهای پیام/