حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه حضور چشمگیر مردم در انتخابات می‌تواند دشمن را ناامید کند، گفت: حضور در انتخابات، ادای دین به خون مقدس شهدا است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید محسن موسوی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسجد حضرت امیر المومنین (ع) پلدختر برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی (ره) مردم‌باور عمیقی داشت، پیوند ایشان و مردم ارتباطی دوسویه بود و این امر باعث محبوبیتشان در بین مردم شد.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) در طول زندگی، سایه در سایه مردم زندگی می‌کردند، افزود: این سبک برخورد یک رهبر که زندگی ایشان توأمان با سادگی، خضوع و تواضع در کنار مردم بود بایستی الگو برای حاکمان قرار گیرد.

امام‌جمعه پلدختر عنوان کرد: امام (ره) برای اعلام همبستگی با ملت ایران که در زیر شکنجه بودند در نجف اشرف گرمای طاقت‌فرسای ۵۰ درجه و سرمای محل اقامت در فرانسه را تحمل کرد.

وی تصریح کرد: وصیت‌نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره) راه را برای همگان مشخص کرده و درعین‌حال که آرامش روحی داشت، بدون انجام گارد احساسی و عاطفی با برنامه‌ها و سیاست‌های کشور برخورد می‌کرد.

موسوی گفت: انقلاب اسلامی ایران و روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار در دنیا، ناشی از مجاهدت و ایثار امام راحل است و این روحیه را در سوریه، عراق، یمن و دیگر کشورهای اسلامی به‌روشنی می‌توان دید.

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) پایبند به اصول اخلاقی و دینی بودند و این سیره برای همگان الگو است.

امام‌جمعه پلدختر با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه، بیان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند: شرکت در انتخابات یک واجب الهی است و خلف صالح امام (ره)، مقام معظم رهبری می‌فرمایند: حضور چشمگیر مردم در انتخابات می‌تواند دشمن را ناامید کند.

وی گفت: به نامزدهای ریاست جمهوری توصیه می‌کنم علاوه بر مطالعه قانون اساسی بایستی سیره و روش امام (ره) مطالعه کنند.

وی حضور در انتخابات را ادای دین به شهدا دانست و گفت: در انتخابات آینده مردم به دنبال رئیس‌جمهور تحول‌خواه مؤمن، پایبند به اصول و اخلاقیات، انقلابی، ساده‌زیست، جهادی خواهند بود.

انتهای پیام/