با جستجو ساده در اینترنت می توان تصاویری را دید که رزمندگان علاوه بر اینکه در بهبوهه دفاع از میهن پای صندوق های رای حاضر می‌شدند و دیگران را نیز به انجام این امر واجب توصیه می کردند چراکه شرکت در انتخابات را یک "تکلیف و واجب شرعی" می دانستند؛ شهیدان نیز ما را در وصیت نامه خودشان به حضور در پای صندوق های رای دعوت می‌کنند.

به گزارش سفیرافلاک، در طول تاریخ انقلاب و جمهوری اسلامی ایران، شهدا همواره به عنوان الگوهایی مهم به جامعه معرفی شده اند که با نگاه عمیق و تفکر در رفتار، سخنان، منش و اهداف آنها می توان راه درست را پیدا کرد و به کمال رسید. 
وصیت‌نامه شهدا یکی از یادگاری هایی است که آنها از خود برای ما و آیندگان باقی گذاشته اند تا بتوان خلاصه هرآنچه که در تفکر یک شهید است دست یافت.
خاطرات و وصیت نامه های شهدا حاوی مهم‌ترین درس‌های زندگی برای همه اقشار جامعه به ‌ویژه جوانان است لذا انتشار این وصیت‌نامه‌ها در فضای مجازی، مدارس و دانشگاه‌ها سبب ترویج فرهنگ جبهه و دفاع مقدس و ایجاد تحول و بهبود مشکلات در حیطه‌های اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی خواهد شد.
انتخابات یکی از عرصه های مهمی برای انقلاب و کشور ما است چراکه مردم با حضور در پای صندوق های رای سرنوشت آتی را با انتخاب یک فرد که تمامی کارهای مهم را برعهده دارد، تعیین می کنند.
با جستجو ساده در اینترنت می توان تصاویری را دید که رزمندگان علاوه بر اینکه در بهبوهه دفاع از میهن پای صندوق های رای حاضر می شدند، دیگران را نیز به انجام این امر واجب توصیه می کردند چراکه شرکت در انتخابات را یک “تکلیف و واجب شرعی” می دانستند.
حال باید از خودمان بپرسیم که در وضعیت های حساس کشور باید به میدان بیایم تا شاهد رشد و ترقی باشیم یا اینکه بی تفاوت با دشمن همراهی کنیم تا کشور به سراشیبی سقوط برود و اضاع روز به روز بدتر شود؟
یقینا شهدا اهمیت والای انتخابات را درک کرده اند و اینگونه مردم و آیندگان را به شرکت در سرنوشت خودشان دعوت می‌کنند.
اینک در آستانه یکی از حساس‌ترین انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم لذا به سخنان شهدا مراجعه کرده تا ببینیم امام‌زادگان عشق ما را به چه چیزی دعوت می کنند.
در وصیت نامه “شهید مهدی جعفری” می خوانیم: از مردم غیور و شجاع می‌خواهم که در مسائل سیاسی و انتخابات وارد شوند و نگذارند ولایت فقیه و روحانیت در خط امام مظلوم واقع شوند.
“شهید حسن استرون” از مردم درخواست کرده است که مردم کاری کنند نمایندگان صالح، پاک و از خود مردم باشند.
“شهید ملک حسین اسدی” یادآور شده است: با اخلاص در انتخابات شرکت و از خون شهیدان پاسداری کنید.
همچنین”شهید حسن باقری” نوشته است که بدانید هر رأی که شما به صندوق می‌ریزید مشت محکمی است که به دهان ضد انقلاب و دشمنان آمریکایی می‌زنید و یک قدم آنها را وادار به عقب نشینی می‌کنید.

بشنوید، شهدا شما را فرا می خوانند/ شهید ملک حسین اسدی: با اخلاص در انتخابات شرکت و از خون شهیدان پاسداری کنید

علاوه بر این “شهید سیدعلی اعتصامی” پیغام داده است: ای امت شهیدپرور حالت انقلابی و مذهبی خودتان را حفظ کنید و در صحنه انتخابات شرکت فعال داشته باشید و صحنه را ترک نکنید که این خواست دشمن است.
“شهید حسین ترک” می‌گوید اسلام آدم بی‌تفاوت و کناره‌گیر از مسائل سیاسی نمی‌خواهد؛ حضور در انتخابات یعنی راه سعادت را انتخاب کردن و دنبال وسوسه‌های شیطان نرفتن.
“شهید سیدرضا فاطمی” تأکید می‌کند در انتخابات با کمال شناخت، آگاهی، بصیرت و ایمان انتخاب کنید.
در دست نوشته “شهید رضا جوادی” آمده که آگاهانه انتخاب کنید و نگذارید هوس‌های شیطانی در شما راه پیدا کند.
“شهید عباس جوشقانی‌حسین‌آبادی” بیان داشته، خوب دقت کنید به چه کسی رأی می‌دهید که اگر خطا کنید روز قیامت جوابگوی خون شهیدان خواهید بود.
در وصیت “شهید اسدالله حبیبی” آمده است هر کس به اندازه توانایی خویش احساس مسئولیت کند، در انتخابات با هوشیاری تمام به تقویت اسلام بپردازید. هی نگویید انقلاب برای ما چه کرده، بگویید ما به عنوان یک شیعه امام زمان(عج) چه کاری برای انقلاب و امام زمان(عج) کرده‌ایم.
“شهید مساح بوانی” نوشته است با حفظ شور و شوق انقلابی و حضور در صحنه انتخابات مشت محکم بر دهان ایادی استکبار بزنید.
“شهید علی طباطبایی” بیان می‌کند: ای مردم در صحنه باشید و افرادی را انتخاب کنید که ثمره خون شهیدان را پایمال نکنند که در این صورت شما مسئول خواهید بود.
“شهید صفر جبار زارع” نوشته که در همه انتخابات شرکت کنید و رأی خود را بدهید.

انتخابات در جبهه

در وصیت “شهید سیدمهدی مشایخی” آمده است: با حضور در صحنه نماز جمعه، راهپیمایی‌ها و انتخابات به حفظ دستاوردهای انقلاب و حراست از آنها بپردازید.
“شهید علی گودرزی” وصیت کرده که مواظب ضربه منافقین باشید. اینها در نهادها و انتخابات، در اجتماعات نفوذ می‌کنند و ضربه می‌زنند. که امام عزیزمان فرمودند خطر منافقین از کفار بدتر است.
“شهید محمدعلی قیصری” اظهار کرده است: در انتخابات شرکت کنید که تکلیف الهی است. رأی شما دفاع از اسلام و قرآن است و مواظب باشید به کسانی که برای شهرت و قدرت خود را مطرح ساخته‌اند رأی ندهید.
در نوشته “شهید قدم‌علی عابدینی” آمده است: همیشه در صحنه باشید و پا به پای مردم صحنه‌ها را پر نگه دارید و در انتخابات فعالانه شرکت کنید و مواظب دشمنان داخلی و خارجی باشید.
“شهید علیرضا کریمی” تاکید می کند: صحنه‌ها را خالی نکنید و وحدت خود را حفظ کنید و با شرکت در نمازهای جمعه و جماعت و برنامه انتخابات چشم دشمنان اسلام را کور کنید.
در وصیت “شهید فرج‌الله رضایی آدریانی” آمده است: برادران هوشیار باشید، در انتخاب افراد مواظب باشید، غافل نشوید که در دام تبلیغات دشمنان اسلام بیفتید حتی در رفت و آمدهای خود مراقب باشید که کسی شما را از مسیر رهبری خارج نکند.
حرف آخر اینکه می توان از کلیه وصیت نامه های شهدا این مطلب را برداشت کرد که باید پای صحنه بود تا به کشور، انقلاب و اسلام ضربه ای وارد نشد و با انتخاب یک فرد لایق، کارآمد، صالح و با تقوا سرنوشت کشور را به خوبی تعیین کرد.
انتهای پیام/

  • منبع خبر : شیرازه