این روزها شور انتخاباتی در لرستان بالا گرفته و اولین انتخابات در گام دوم انقلاب تا چند روز دیگر برگزار می شود.

به گزارش سفیرافلاک، شمارش معکوس برای برگزاری یک انتخابات مهم دیگر در کشور آغاز شده، ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در کشور برگزار خواهد شد.

با گذشت چند روز از آغاز تبلیغات نامزدهای انتخاباتی، شور انتخاباتی در همه استان های کشور از جمله لرستان بالا گرفته و مردم ایران خود را برای اولین حماسه سیاسی در گام دوم انقلاب آماده می کنند.

اگرچه از مدتها قبل تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در فضای مجازی آغاز شده بود و کاندیداها از برنامه های خود سخن می گفتند اما با ورود به مهلت قانونی، این روزها وعده های تبلیغاتی و ارائه برنامه از کاندیداها به صورت علنی و با شورو هیجان نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها برگزار می شود.

شور انتخاباتی در لرستان

در این میان برخی، از برنامه های کارشناسی شده صحبت می کنند که توانایی اجرا و تحقق آن را دارند و برخی وعده هایشان در قالب همان سنگ های بزرگی است که نشان از نزدن دارد.

هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکنون در دو مناظره شرکت کرده و طیف های مختلف مردم با سلیقه های سیاسی این مناظرات را به دقت دنبال می کنند، در کنار آن ستادهای تبلیغاتی انتخابات این نامزدها در همه شهرها برپا شده و هر روز سخنرانی ها و برنامه هایی را با اهداف نامزدهای انتخاباتی ارائه می دهند.

در آن سوی شهر نامزدهای شوراهای شهر خود را برای یک ماراتن آماده می کنند، برای معرفی خود به همشهریان از هر راهی استفاده می کنند به طوری که علیرغم برپایی ستادهای انتخاباتی و تبلیغ در فضای مجازی، پوسترها و عکس های نامزدهای شورای شهر بر در و دیوار شهر نصب شده تا جایی که حتی روی تیر برق، درخت یا حتی مقابل درب منازل نیز پوستر و عکس چسبانده شده است.

سخنرانی های مختلفی در ستادهای انتخاباتی برگزار می شود اما با توجه به شرایط کرونا و اعلام محدودیت ها در این راستا تلاش کرده اند تا بسیاری از برنامه های تبلیغاتی در فضای باز، با رعایت فاصله و به صورت محدود برگزار گردد.

تبلیغات انتخاباتی تا ۲۷ خرداد ادامه دارد

محمود ثمینی رئیس ستاد انتخابات لرستان اظهار داشت: اقتدار نظام با حضور مردم پای صندوق های رای تضمین می شود و احزاب استان با هر سلیقه ای در کنار هم برای افزایش مشارکت در انتخابات پیش رو تلاش کنند.

وی افزود: مشارکت افزایی هدف اصلی در انتخابات است تا همه بر حضور پرشور و ترغیب مردم در پای صندوق های رأی داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی اقتدار نظام مهمترین اولویت است و احزاب استان با هر سلیقه ای در کنار هم برای افزایش مشارکت در انتخابات پیش رو تلاش کنند.

ثمینی با اشاره به تبلیغات کاندیداها گفت: تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای شورای شهر و روستا از دو روز پیش آغاز شده و تا صبح روز ۲۷ خرداد ماه ادامه دارد و با توجه به شرایط کرونایی تمامی فعالیت های تبلیغاتی را باید در چارچوب تعریف شده و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام دهند.

وی بیان کرد: هر چه مشارکت مردم در انتخابات بیشتر باشد به همین تناسب پشتوانه منتخب و نظام تقویت می شود.

ملت ایران، پایبند به نظام و انقلاب

حجت الاسلام سید محمد طباطبایی در گفتگو با سفیرافلاک اظهار داشت: یکی از دستاوردهای ارزشمند امام(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، برگزاری انتخابات و فراهم کردن شرایط برای حضور همه مردم در عرصه سیاسی بود.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران برخی از مسئولین با آرای مردمی انتخاب شدند که این نشانگر انقلابی، مبتنی بر مردم سالاری دینی است که مردم در همه صحنه ها حضور دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به اینکه این دوره از انتخابات ویژگی ها و اهمیت خاصی دارد، تصریح کرد: ضروری است تا این دوره حضور مردم در انتخابات مانند همیشه پرشورتر باشد چرا که دشمنان در حال تبلیغ برای کاهش مشارکت هستند اما حضور مردم در انتخابات، تو دهنی به دشمن است.

ملت همیشه در صحنه ایران

حجت الاسلام طباطبایی عنوان کرد: باید تلاش کرد انتخابات پررونق تر از همیشه برگزار شود  و آثار حضور مردم نه تنها در بُعد داخلی بلکه در بُعد خارجی هم مشهود و اثر گذار است.

وی بیان کرد: فرد منتخب و پیروز انتخابات باید بداند که با تک تک آرای مردم انتخاب شده و باید با اولویت و توجه به همه اقشار و رده ها برنامه ریزی داشته باشد خصوصا اینکه برای حل مشکلات و رسیدگی به قشر ضعیف تلاش مضاعفی داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان خاطرنشان کرد: ملت ایران همیشه در انتخابات نشان دادند که پای انقلاب هستند و مسئولین هم موظف هستند در راستای خدمت به مردم تلاش نمایند تا این نظام به دست امام زمان(عج) برسد.

انتهای پیام/