آشتاب گفت: بیش از 19 هزار کارگاه در لرستان فعال است که این واحدها با تعداد نیروهای مختلف مشغول به کار می باشند.

به گزارش سفیرافلاک علی آشتاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای اشتغال حمایتی سال گذشته ۱۱۲ میلیارد تسهیلات به مددجویان پرداخت شد؛ برای ایجاد اشتغال طرح های مختلفی ارائه شده که یکی از این طرح ها، یارانه دستمزد است که تعهد ما ۵۳۸ نفر بود ولی با تلاش های صورت گرفته ۷۵۲ نفر از این مشوق بهره مند شدند، همچنین در طرح کارورزی ۷۵۰ تعهد داشتیم که ۷۵۶ نفر از این طرح استفاده کردند. سال گذشته در مجموع شش میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی در استان پرداخت شد.

وی با اشاره به مشکل برخی از واحدهای تولیدی استان افزود: مشکل عظیم خودرو بروجرد قضایی است و پیگیری های لازم در حال انجام بوده البته ۷۰ نفر در این واحد حضور دارند.

مدیر کل تعان، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه ۶۱ درصد از پرونده ها به صورت سازشی حل شده است، عنوان کرد: سال گذشته ۹ هزار و ۸۰۷ بازرسی از بنگاه ها داشتیم و از شش هزار و ۸۹۰ دادخواست، تعداد سه هزار و ۲۵۰ مورد معادل ۶۱ درصد سازشی حل و فصل شد.

آشتاب با اشاره به تعداد بیمه شده های تامین اجتماعی بیان کرد: سال ۹۸ تعداد بیمه شده ها در استان ۱۳۰ هزار نفر بودند و امروز روند افزایشی داشته و تعداد بیمه شده ها به ۱۳۲ هزار نفر رسیده است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۱۹ هزار و ۱۷۸ کارگاه در استان فعال هستند و از یک تا هزار نفر اشتغال دارند. در راستای ایجاد اشتغال و تعاونی در دهستانها و مناطق محروم تفاهم هامه هایی با آستان قدس، بسیج سازندگی و نهادهایی دیگر داشتیم که ساماندهی این فعالیت ها در قالب تعاونی بوده و تعاونی تشکیل شد و لرستان با استفاده این ظرفیت زمینه تشکیل ۵۰۰ تعاونی را دارد.

مدیرکل تعان، کار و رفاه اجتماعی لرستان به خسارت های ایام کرونا اشاره کرد و گفت: در ایام کرونا ۹ هزار و ۴۹۳ نفر از بیمه بیکاری استفاده کردند و در مجموع ۱۹۵ میلیارد تومان تسهیلات برای حفظ اشتغال ۲۴ هزار و ۵۰۶ نفر پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر طرح های ایجاد اشتغال طرح معافیت بیمه ای کارفرما بود که سال گذشته در استان تعهد ما ۴۲۰ نفر بود که ۴۷۶ نفر از این ظرفیت استفاده کردند.

آشتاب با بیان اینکه دو هزار و ۹۲۴ تعاونی فعال در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: اشتغال این تعاونی ها ۳۷ هزار و ۳۷۰ نفر و میزان صادرات تعاونی ها ۶۸ هزار دلار بوده است.

وی از اجرای پروژه ها و طرح های اولویت دار در استان خبر داد و افزود: در استان فاز دیگری از کارخانه سیمان، گاوداری شش هزار راسی، طرح توسعه در زاگرس فارمد و اکسیر بروجرد، فاز اول کارخانه شیر خشک بروجرد که ۸۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده، داروپخش و طرح های اولویت دار شهرستانها برای تامین اعتبار در دست بررسی قرار دارند.

مدیرکل تعان، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: در همین راستا مشارکت بانک های توسعه تعاون رفاه در پروژه های اقتصادی مد نظر است که این دو بانک با ۴۱۰ میلیارد تومان آماده مشارکت در پروژه های عمرانی است.

انتهای پیام/