آشتاب گفت: 309 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در قالب ۱۳۵۸ طرح در لرستان پرداخت شد.

به گزارش سفیرافلاک، علی آشتاب شامگاه شنبه در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: اشتغال اتباع خارجی در استان لرستان ممنوع بوده و سال گذشته ۹۲۹ مورد بازرسی از کارگاه ها در قالب ۱۱۸ تیم انجام شد که ۴۶ تبعه خارجی شناسایی و ۳۴ نیرو جایگزین این افراد شدند البته ۱۸ تا کارفرما به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به اشتغال روستایی افزود: سال گذشته در راستای این طرح هزار و ۳۵۸ طرح با اعتبار ۳۰۹ میلیارد تومان و اشتغال پنج هزار و ۶۷۳ نفر تسهیلات پرداخت و هم اکنون ۶۲ طرح با ۸۵ میلیارد تومان اعتیار و ۷۲۶ اشتغال در دست اجراست.

مدیر کل تعان، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: سال گذشته با همکاری فنی و حرفه ای برنامه هایی با هدف ارائه آموزش اجرا شد و ۱۰ هزار و ۸۵۲ نفر آموزش های لازم را فرا گرفتند و همچنین در محیط واقعی هزار و ۲۲۱ نفر این آموزش ها را دریافت کردند.

آشتاب هدف از  طرح تکاپو را توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط برشمرد و عنوان کرد: این طرح در ۳۸ رسته مورد مطالعه قرار گرفت که عمده ترین چالش در این بخش اعتبار بود.

وی با اشاره به طرح کاج بیان کرد: طرح کاج با هدف صیانت از نیروی کار و کاهش اعتیاد در کارگاه های بین ۵۰ تا ۵۰۰ نفر اجرا می شود که در قالب برنامه پنج ساله ۵۷۶ کارگاه با همکاری چند دستگاه این طرح اجرا و چهار هزار و ۶۴۰ کارگر ارزیابی و کارت هایی برای آنها صادر شده است.

مدیر کل تعان، کار و رفاه اجتماعی لرستان به پروژه های ورزشی اشاره کرد و گفت: در پنج شهرستان مجتمع ورزشی کارگران وجود دارد که توسعه و تجهیز این مجتمع ها نیز در دستور کار است مانند سالن چند منظوره و چمن مصنوعی بروجرد، استخر الیگودرز و دورود که در مجموع ۳۰ میلیارد تومان پروژه ورزشی در دست اجراست.

آشتاب با اشاره به نرخ بیکاری در استان خاطرنشان کرد: عوامل زیادی در نرخ بیکاری استان دخیل هستند اما طبق آخرین آمار نرخ بیکاری در استان ۱۵٫۱ اعلام شده است که شهرستان کوهدشت نرخ بالای بیکاری را دارد و در اشتغال روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

آشتاب عنوان کرد: در بحث مشاغل خانگی ۱۲۰ شرکت پشتیبان به جهاد دانشگاهی معرفی شده است.

انتهای پیام/