دریکوند گفت: 3 دستگاه اندازه گیری ذرات معلق هوا در شهر خرم آباد، بروجرد و پلدختر نصب شد.

به گزارش سفیر افلاک ستایش دریکوند در جمع خبرنگاران با اشاره به نصب دستگاه اندازه گیری ذرات معلق هوا، اظهار داشت: این دستگاه ها قابلیت اندازه گیری کل ذرات معلق به ویژه ذرات با قطر ۲٫۵ و ۱۰ میکرون که به لحاظ بهداشتی شاخص های مهمی بوده، دما، فشار، رطوبت نسبی و شاخص آلودگی هوا را دارا می باشد.

وی افزود: انتخاب این سه شهرستان بر اساس بُعد جمعیتی و همچنین تعداد دستگاه های اندازه گیری سازمان محیط زیست می باشد که اندازه گیری ذرات معلق هوای آزاد در راستای انجام تکالیف قانونی و سازمانی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان می باشد.

رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: اطلاعات و داده های به دست آمده از این دستگاه ها، جهت تعیین سطح هشدار  آلودگی هوا و اقدامات مداخله ای برای حفظ سلامت عمومی آحاد جامعه، استفاده خواهد شد که دستگاههای مذکور با پیگیری مستمر مسئولین دانشگاه و با اعتبار تخصیص یافته از مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خریداری و در این سه شهرستان نصب شده و در حال بهره برداری  می باشند.

وی بیان کرد: با استفاده از این دستگاهها و دستگاههای در اختیار اداره کل حفاظت محیط زیست استان، بخش عمده ای از شهرستان های استان تحت پوشش سامانه اندازه گیری آلودگی هوا قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/