حجت‌الاسلام لرستانی با اشاره به‌ضرورت سعه‌صدر در برخوردهای اجتماعی، گفت: مدارا و تعامل با مردم از خصوصیات انبیا الهی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام علی لرستانی ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد الزهرا (س)، اظهار داشت: شجاعت و صراحت امام رضا (ع) در دعوت به امر ولایت و امامت فوق‌العاده بود، مهم‌ترین موضوعی که امام رضا (ع) در جامعه مطرح کردند، مسئلۀ امامت است.

وی افزود: امام رضا (ع) وقتی کمترین فرصت، امکان و ظرفیت برای آشنایی با مفهوم امامت و ولایت را در میان مردم مشاهده کردند، به سراغ اصل ماجرا رفتند و به اصلی‌ترین مفهوم دینی یعنی ولایت و امامت پرداختند، نمونۀ برجستۀ آن حدیث سلسله الذهب است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز با اشاره به کلام نورانی امام رضا (ع) مبنی بر اینکه سه ویژگی بارزی که باید مؤمن داشته تا ادعای ایمان کند، عنوان کرد: یک شخص مؤمن بایستی یک خصلت از خدا، یک خصیصه از رسول خدا (ص) و یک ویژگی از خصوصیات ائمه اطهار (ع) را دارا بوده تا بتواند ادعا کند، مؤمن است.

وی تصریح کرد: فرد باایمان بایستی در پوشاندن اسرار مردم کوشا باشد، امروز متأسفانه در فضای مجازی شاهد آن هستیم که هر فعلی بدون صحت‌وسقم منتشرشده و علاوه بر ناامن جلوه دادن جامعه آبروی مؤمنان نیز در معرض خطر قرار دارد.

 لرستانی مدارا و تعامل با مردم را خصوصیت نبی خدا (ص) برای مؤمنان دانست و گفت: سعه‌صدر در برخوردهای اجتماعی و تعامل مناسب برای همه اقشار جامعه به‌ویژه همسایگان، کاسبان بازار و در نظام تعلیم و تربیت مصداق بارز این خصیصه است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز با اشاره به اینکه صبر در سختی و مشکلات ویژگی ائمه اطهار (ع) است که هر مؤمنی باید آن را رعایت کند، اظهار کرد: نقل محافل امروز گلایه و شکایت از وضع نامناسب اقتصادی و کفران نعمات است، اینکه دین‌داران بیشتر از سایرین در معرض ابتلا و آسیب‌اند، باید به یاد داشته باشیم که هنر انسان مؤمن به یاد خدا بودن در مصائب و سختی‌ها است.

وی یادآور شد: اگر سیره عملی و شیوه زندگی ائمه معصومین (ع) در دستور کار و سرلوحه زندگی مؤمنین قرار گیرد هرگز مشکلات کنونی جامعه به وجود نیامده و آسیب‌های اجتماعی بروز نخواهند کرد.

لرستانی اظهار داشت: امیدواریم خداوند متعال معرفت امام (ع) را در قلب ما قرار دهد، از خدا می‌خواهیم همان‌طور که امام رضا (ع)، ما ولایی‌های ایران اسلامی را تربیت‌کرده، باتربیت این نفوس مستعد، ما را با رهبر معظم انقلاب، منتقل‌کنندۀ این جهان به جهان ظهور و مقدمه‌ساز ظهور حضرت قرار دهد.

انتهای پیام/