دریکوندی گفت: 26 هزار و 200 دانش آموز لرستانی در کنکور سراسری به رقابت می پردازند.

یحیی دریکوندی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: امسال در کنکور سراسری ۲۶ هزار و ۲۰۰ نفر در رشته های هنر، تجربی، ریاضی و فنی، انسانی و زبان خارجه رقابت خواهند کرد.

وی افزود: از این تعداد هزار و ۲۱۵ نفر در رشته هنر، ۸۲۵ نفر در رشته ریاضی و فنی، ۱۴ هزار و ۱۱۸ نفر در رشته تجربی، هفت هزار و ۸۵۶ نفر در رشته انسانی و دو هزار و ۱۸۶ نفر در رشته زبان خارجه شرکت می کنند.

رئیس اداره سنجش و پایش آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: کنکور امسال از ۹ تیرماه تا ۱۲ تیر ادامه دارد؛ ۹ تیر کنکور هنر، ۱۰ تیر ریاضی، فنی و انسانی، ۱۱ تیر تجربی و ۱۲ تیر کنکور زبان خارجه برگزار می شود.

دریکوندی عنوان کرد: کنکور انسانی در ۵۰ سالن، ریاضی ۱۳ سالن، تجربی ۹۴ سالن، هنر ۱۱ و زبان خارجه در ۱۱ سالن برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه شرایط با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد، بیان کرد: بازدید از حوزه های کنکور انجام می شود و همه سالن هایی که برای برگزاری کنکور در نظر گرفته شده باید شرایط تهویه مناسب داشته باشند، همچنین برای افراد کرونایی، اتاق هایی مجزا و ایزوله در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره سنجش و پایش آموزش و پرورش لرستان گفت: آمار مذکور از تعداد کنکوریها، آماری است که توسط آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/