معتمدی گفت: ۲۱ پایگاه لرستان برای سنجش سلامت دانش آموزان پایه اول آمادگی لازم را دارند.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی آموزش پرورش لرستان رقیه معتمدی اظهار داشت: فعالیت پایگاههای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان استان لرستان ازیکم تیرماه ۱۴۰۰آغاز می شود که نوبت گیری طرح سنجش از ۳۰ خرداد ماه در  سامانه الکترونیکی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان فعال شده است.

وی افزود: نوبت گیری توسط مدیران و بعد از پیش ثبت نام دانش آموزان در سامانه سیدا انجام شده و برگه نوبت مراجعه در اختیار والدین قرار داده خواهد شد. در این برگه اطلاعات زمان و مکان مراجعه درج شده است.

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش استان گفت: این طرح  در ۲۱ پایگاه سنجش در استان  اجرا می گردد که در این طرح نوآموزان به لحاظ سلامت جسمانی (بینایی، شنوایی و جسمی -حرکتی) و آمادگی تحصیلی مورد بررسی و غربالگری قرار می گیرند.

معتمدی  گفت: در این دوره از طرح سنجش به علت شیوع ویروس کرونا فقط نوآموزان بدو ورود مورد سنجش قرار می گیرند و سنجش نوآموزان پیش دبستانی به زمان دیگری موکول شده است که در صورت اخذ مجوزهای لازم اطلاع رسانی خواهد شد.

وی  با اشاره رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فرآیند سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان خاطر نشان کرد: مواد ضدعفونی، دستکش و ماسک برای تمامی پایگاه ها فراهم گردیده و جهت ارزیابی نوآموزان از پکیج های جداگانه استفاده خواهد شد؛ همچنین والدین محترم بایستی ضمن همراه داشتن ماسک و دستکش و رعایت پروتکل های بهداشتی خود و فرزندشان، با اصل شناسنامه کودک، اصل شناسنامه والدین، پرینت برگه نوبت عکس دار، کارت واکسن و کارت اعتباری ، همراه با نوآموز راس ساعت مقرر در پایگاه حضور یابند.جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی حتی المقدور یکی از والدین دانش آموز را در فرایند سنجش سلامت همراهی نماید.

انتهای پیام/