نوری، معاون فنی و عملیات اورژانس کشور گفت: سامانه پزشکی از راه دور توسط دستگاه(تله مدیسین) در لرستان برای ارائه خدمات به بیماران قلبی راه اندازی شد.

به گزارش سفیرافلاک، حسن نوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات فوریت های پزشکی، استاندارهای جدیدی وجود دارد که برای ارئه خدمت به بیماران قلبی و کوتاه کردن زمان این خدمات،  سامانه پزشکی از راه دور توسط دستگاه تله مدیسین در استان راه اندازی شده است.

وی افزود: افرادی که دچار علائم بیماری قلبی می شوند، طی تماس تلفنی با مرکز اورژانس ۱۱۵ و اعزام نیرو، بلافاصله از بیمار نوار قلب گرفته می شود و توسط دستگاه تله مدیسین برای اساتید و متخصصان قلب ارسال می شود.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور تصریح کرد: چنانچه شواهدی از سکته حاد قلبی مشاهده شود، بیمار بدون تشریفات ادارات و بروکسی در بیمارستان پذیرش می شود و سایر خدمات مورد نیاز برای درمان ارائه می گردد.

نوری عنوان کرد: این سامانه سبب می شود زمان کوتاه تری برای خدمات به بیماران قلبی در نظر گرفته شود که کوتاه شدن این زمان، کاهش مرگ ناشی از بیماری قلب و سالم ماندن عضلاب قلب را به همراه دارد.

در ادامه علی صفدری رئیس مرکز فوریت های پزشکی لرستان گفت: آمبولانس های این کد، مجهز به دستگاه تله مدیسین شدند و آموزش های لازم به نیروهای ۱۱۵ در این راستا داده شد.

انتهای پیام/