خادمی گفت: پروژه آزادراه خرم آباد - بروجرد 91 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون بالغ بر 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است.

به گزارش سفیرافلاک خیراله خادمی در بازدید از پروژه احداث آزاد راه خرم آباد – بروجرد اظهار داشت: آزاد راه خرم آباد به اراک از مهم‌ترین آزادراه ها در کریدور شمال به جنوب کشور است که عملیات اجرایی ‌این آزادراه مهم تا حدود ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: آخرین مراحل اجرایی در حال اتمام بوده و پیش بینی می شود با پیشرفت خوبی که در پروژه وجود دارد، بتوانیم اوایل مرداد ماه جاری آزادراه را زیر ترافیک برده و به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در مراحل نهایی کار نیازمند بازدید راهنمایی و رانندگی و همچنین راهداری از آزاد راه هستیم تا ایمنی جاده و تردد در آن به تایید رسیده و بهره برداری از این مسیر آغاز گردد.

خادمی عنوان کرد: این مسیر یکی از آزاد راه هایی است که در برنامه زمانبندی سال ۱۴۰۰ کشور قرار داشته و از مهم‌ترین آزادراه ها در بخش کریدورهای آزاد راهی کشور، واقع در مسیر بندر امام خمینی (ره) به تهران احداث شده است.

وی گفت: بلافاصله بعد از بهره برداری از این قطعه، عملیات اجرایی ادامه آزادراه به سمت اراک را که در قراردادهای سرمایه گذار و پیمانکار پروژه است، با سرعت بیشتری آغاز شود و این آزادراه از خرم آباد تا اراک به طول ۱۳۴ کیلومتر طراحی شده و در فاز اول ۶۷ کیلومتر آن حد فاصل خرم آباد تا بعد از بروجرد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تمامی گردنه ها و نقاط حادثه خیز جاده کنونی خرم آباد به سمت بروجرد با بهره برداری از آزادراه جدید کاملاً رفع می گردد و تردد در این مسیر با کاهش ۵۰ درصدی در زمان و ۳۵ درصدی در مسافت انجام خواهد پذیرفت.

خادمی با اشاره به اینکه آزادراه جدید محدودیت های کمتری به لحاظ سرعت خواهد داشت، افزود: پیش بینی می شود با بهره برداری از آزادراه خرم آباد به اراک تحولی در شبکه‌های آزادراهی کشور، در محدوده لرستان صورت گیرد و این به دلیل تاثیری که آزاد راه در شبکه حمل و نقل و جابجایی کشور دارد، خواهد بود.

وی بیان کرد: اعتبار هزینه شده برای این پروژه تاکنون اعتباری بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که با سرمایه گذاری ۶۰ درصدی بخش دولت و ۴۰ درصدی قرارگاه خاتم الانبیا انجام شده و ارزش به روز آن تا شش هزار میلیارد تومان نیز برآورد می شود.

انتهای پیام/