طهماسبی گفت: یازدهمین دوره جشنواره کتابخوان رضوی همزمان با ولادت امام رضا(ع) در استان لرستان آغاز شد.

فرشته طهماسبی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: امسال یازدهمین دوره جشنواره کتابخوان رضوی در استان همزمان با سراسر کشور آغاز شده و علاقمندان می توانند در سنین مختلف و در بخش های گوناگون در این جشنواره شرکت نمایند.

وی افزود: در این دوره شش عنوان کتاب در سه رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان معرفی شده که کتاب‌های زندگی امام رضا(ع) و مجموعه ۱۴ معصوم برای رده سنی کودکان در دو رشته نقاشی و پویش کتابخوان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان تصریح کرد: در رده سنی نوجوان کتاب های برای ضامن آهو، ۵۵ پرسش و پاسخ درباره امام رضا(ع) و زیارت ایشان، ۱۰ قصه از امام زمان(عج) در شش رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم و قصه گویی برگزار می شود.

طهماسبی عنوان کرد: چشمه های بهشت، پرسش و پاسخ های دانشجویی برای رده سنی جوانان و بزرگسالان می باشد که بزرگسالان می توانند در شش رشته پویش کتابخوان، چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، داستان کوتاه (داستانک، دل نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری و قصه گویی شرکت کنند.

وی بیان کرد: این جشنواره در دو بخش فردی و خانوادگی در بستر الکترونیک برگزار می‌شود که از هم اکنون علاقمندان می توانند برای شرکت در این مسابقه اقدام نمایند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان خاطرنشان کرد: برگزیدگان این جشنواره در دو بخش ملی و شهرستانی معرفی می شوند و علاقمندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا اول آبان ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. 

طهماسبی با اشاره به اینکه سال گذشته ۷۰ هزار لرستانی در این جشنواره شرکت کردند، گفت: از این تعداد دو نفر از شرکت کنندگان در سطح ملی و ۶۴ نفر به عنوان برگزیدگان استانی معرفی شدند.

وی بیان کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی، آشنایی با سیره و زندگی اهل بیت(ع) و امام رضا(ع) مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است که هر ساله با استقبال قابل توجهی همراه است.

انتهای پیام/