خادمی گفت: پروژه گازرسانی به ۲۳۴ روستا و ۲۷۵ واحد صنعتی لرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در مراسم افتتاح پروژه های گازرسانی استان که به صورت ویدئو کنفرانس رئیس جمهور در قالب آیین پوشش ۹۵ درصدی گازرسانی کشور برگزار شد، اظهار داشت: امروز افتتاحیه گازرسانی به ۲۳۴ روستا و ۲۷۵ واحد صنعتی لرستان انجام شد که هزار و ۵۳۴ روستا در این دولت گازرسانی شد.

وی افزود: میزان گاز رسانی به مناطق روستایی استان لرستان بیش از میانگین کشوری است و در حال حاضر حدود ۹۷ درصد جمعیت روستاییان دارای نعمت گاز هستند و در این دولت حدود هزار و ۵۳۴ روستا در این هشت سال گاز رسانی شده است.

استاندار لرستان تصریح کرد: ۳۳ شهر استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند که فقط یک شهر شول آباد با جمعیتی کمتر از پنج هزار نفر مانده که این منطقه هم در حال گازرسانی است و تا چند ماه آینده انجام می شود.

خادمی بیان کرد: با توجه به شرایط و امکانات لازم، امیدوار به مهاجرت معکوس به روستاها هستیم و این اتفاق خوب در سایر حوزه های روستایی استان لرستان مثل حوزه آب شرب، بهسازی روستایی، آسفالت معابر و راه‌های روستایی انجام شده و در همه حوزه‌ها اتفاقات بزرگی صورت گرفته به گونه ای که هم اکنون آثار مهاجرت معکوس را مشاهده می کنیم و خیلی از افراد ساکن شهر به سمت روستاها در حال برگشت هستند.

انتهای پیام/