ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه شهید بهشتی معمار بزرگ قوه قضائیه است، عنوان کردند: پرچم سرخ عاشورا موتور محرکه ملت و حرکت‌های آزادی خواهان جهان است.

به گزارش سفیر افلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: انسان‌های باتقوا اهل فضیلت بوده و اهل حسادت و انحصارطلبی نیستند، درست سخن گفته و پاک هم‌فکر می‌کنند، اسراف گر و دارای لباس شهرت نیستند و در تواضع رفتار کرده و بر فکر و چهره حرام چشمشان را می‌پوشانند.

وی با اشاره به تبیین دعای هشتم صحیفه سجادیه، افزود: خشم در وجود هر فردی موجود است ولی اگر کاری کردیم که خشم و عصبانیت‌ها بر ما مسلط شود بسیار خطرناک است، عفو و چشم‌پوشی کردن در این راستا بسیار اهمیت دارد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اهمیت نقد سازنده و دفاع واقع‌بینانه، عنوان کرد: خدمات دولت را نباید از بین برد ولی انتقاد سازنده موجب پیشرفت جامعه خواهد شد، امروز شمشیر عدالت را ملت عزیز در اختیار آیت اله رئیسی قرار داده‌اند و جبهه انقلاب نفس تازه‌ای در فعالیت جهادی و خدمت خالصانه گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ما وارثان عاشورا و کربلا هستیم، تصریح کرد: بایستی در حفظ ارزش‌ها و تقویت حکومت ولی‌فقیه تلاش کرد، توجه به ایمان محوری، اخلاق فردی و اجتماعی، محبت و دوستی، امانت‌داری، رعایت حقوق دیگران بسیار مورد تأکید اسلام است.

طهماسبی بیان کرد: یک جهش جدید خدمت، در دولت جدید صورت خواهد گرفت، در این هشت سال گذشته باوجوداینکه خدماتی شده ولی مردم در مشکلات بسیاری بودند.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن انتقاد از عدم رسیدگی مطلوب به مطالبات مردم توسط برخی ادارات، گفت: در شهرستان کوهدشت چرا وضعیت اشتغال بسیار ضعیف است، برخی از کارها بایستی بیست سال قبل انجام می‌شد ولی انجام نشد! مابین عدالت و مبارزه با فساد رابطه مستقیمی وجود دارد که بایستی به آن توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه معمار قوه قضائیه، شهید بهشتی است، بیان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند «سند مظلومیت جمهوری اسلامی چیست؟ شهیدان رجایی و بهشتی ویارانشان این‌ها سرمایه‌های ملی ما هستند زیرا خدمتگزاران مردم بودند»، واقعاً در آن زمان برخی جو سنگینی علیه شهید بهشتی به راه انداخته بودند، این سید عزیز ویاران باوفایش درراه خداوند متعال مظلومانه بدنشان سوخت و به شهادت رسیدند.

طهماسبی با اشاره به اینکه اسلام، تشیُع و پرچم سرخ عاشورا موتور محرکه ملت و حرکت‌های آزادی خواهان جهان است، بیان کرد: به این ملت قهرمان، خداجو، شهید داده و مقاوم ایران اسلامی بایستی تبریک بگوییم که این‌چنین در انتخابات اخیر حماسه‌ای زیبا و دیدنی خلق کردند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تبیین جایگاه مهم رهبری از منظر حکومت اسلامی، گفت: پیروز بزرگ انتخابات، مردم عزیز هستند، بایستی فرصت خدمت به مردم را غنیمت شمرد، این مردم حماسه‌ای شورانگیز، آزمونی بزرگ، صفحه‌ای درخشان و عزم راسخ را در انتخابات، علی‌رغم یاس افکنی و توطئه دشمنان، به نمایش گذاشته و وفاداری خود به آرمان‌های امام و رهبری را به جهان مخابره کردند.

وی ضمن انتقاد از اخلال در بحث برگزاری مطلوب انتخابات، بیان کرد: اشرافی گری، توطئه رسانه‌ای دشمنان، جنگ روانی و وضعیت اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای دولت در طول هشت سال گذشته، شیوع بیماری کرونا و…از عوامل مشارکت کم مردم نسبت به سال‌های گذشته در انتخابات بود ولی علی‌رغم این‌همه بمباران، آیت‌الله رئیسی رأی بسیار عالی و مطلوبی گرفت؛ مردم ثابت کردند که می‌خواهند در سرنوشت آینده کشور خود سهیم باشند.

 طهماسبی با اشاره به اینکه ضرورت دارد برخی از کاندیداهایی که سیاه نمایی کردند به فکر جبران آن باشند، گفت: انتخابات یک حماسه و آزمونی بزرگ و عجیب بود که ملت عزیز ایران به‌خوبی و سربلند از آن بیرون آمد.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن تقدیر از محققان ایرانی در تولید واکسن ملی، مصاحبه اخیر آیت‌الله رئیسی با اصحاب رسانه را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: برجام بررسی می‌شود، خدمات تیم وزارت امور خارجه نیز قابل‌احترام است، ولی آمریکا الآن در حال وقت‌کشی می‌باشد و درزمینهٔ رفع تحریم‌ها، به‌راستی آزمایی اعتقادی ندارد.

 وی با تقدیر دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اخیر در شهرستان، بیان کرد: بنده در این انتخابات فقط درزمینهٔ مشارکت حداکثری و روشنگری درزمینهٔ اصلح گزینی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش کردیم و در بحث دیگری ورودی نداشتیم، کاندیداهای شورای شهر نیز ضمن رعایت قانون، اگر اعتراض دارند بایستی توسط مراجع ذی‌ربط مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد و اداره آموزش‌وپرورش شهرستان بایستی پاسخگوی این باشد که چرا پس از انتخابات ۱۱ نفر را لغو ابلاغ کرده‌اند! و هم‌چنین مسئولان درزمینهٔ رفع مشکل پمپ گاز شهرستان تلاش کرده و از ظرفیت خیرین نیز استفاده کنند.

حضور گسترده مردم در انتخابات، نشان از پایبندی آنان به انقلاب است

حجت‌الاسلام سید سجاد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سلسله با تبریک به رئیس‌جمهور منتخب مردم، اظهار داشت: حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی، نشان از پایبندی دوباره مردم به انقلاب است.

وی افزود: تمامی دشمنان دست‌به‌دست هم داده بودند که مردم را از نظام دلسرد کنند و در انتخابات شرکت نکند اما مردم به حرف‌های آن‌ها گوش ندادند حضوری تماشایی نشان دادند.

امام‌جمعه سلسله با اشاره به گرامیداشت هفته قوه قضائیه عنوان کرد: قوه قضائیه در کشور ما مصداق کامل قوه عدلیه است، امروز باافتخار یاد می‌کنیم از دانشمند فرزانه، شهید آیت‌الله بهشتی که در کنار بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی قرار گرفت و با آن نگاه بلندش به همه امورات و ساختار جمهوری اسلامی اشراف کامل داشت و که موجب پیشرفت و ایجاد یک بستر برای تحقق عدالت شد.

وی تصریح کرد: هر جا که عدالت باشد کسی جرات تعرض به منافع شخصی و عمومی ازجمله اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را ندارد و همه عزیزان در قوه قضائیه کشور با نگاهی جهادی و انقلابی دنبال تحقق عدالت هستند.

موسوی با اشاره به پایان کار و حضور نه‌ساله خود در شهرستان، تصریح کرد: در طول این سال‌ها با تمام توان سعی کردم خدمتگزار خوبی برای مردم این دیار باشم و در این راه‌کارهایی را در بحث‌ ساخت‌وساز و موارد دیگر داشته‌ام، از تمام نمازگزاران و مردم شهرستان طلب حلالیت دارم، امام‌جمعه بعدی شهرستان هم مطمئن هستم مجدانه در خدمت آحاد مردم خواهد بود.

یک جوان موفق روحیه تهذیب و ورزش را در خود تقویت می‌کند

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی، اظهار داشت: در این روز جمعه با امام زمان (عج) بیعت کنیم و در هر زمان خود به یاد مرگ باشیم و عبرت بگیریم.

وی ضمن تسلیت درگذشت حجت‌الاسلام اسدی امام‌جمعه موقت این شهرستان، افزود: وی شخصیتی بی‌تکلف و عالمی مبارز برای انقلاب بود ومنیت در شخصیت این فرد بزرگوار وجود نداشت.

امام‌جمعه چگنی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، عنوان کرد: از مشارکت حداکثری مردم چگنی در پای صندوق‌های رأی و همچنین مسئولان که در این راستا نقش‌آفرین بودند، تقدیر تشکر می‌کنیم.

وی ضمن گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: چه مصیبت هایی دشمن برای مسلمانان و نسل جوان به وجود آوردند، مثل مشروبات الکلی که در اختیار جوانان آندولوس قرار می دادند که امام امت مقام معظم رهبری دراین راستا فرمودند: کشورهای مستکبر به دنبال آندولوس کردن ایران اسلامی هستند که ان شاءالله همچین خوابی را به گور خواهندبرد چرا که ایران اسلامی ما دلبسته به آموزه های اهل بیت (ع) و تهذیب و ورزش بوده که پارامتر یک جوان موفق است.

حافظی با اشاره به تبیین جایگاه شهید آیت الله بهشتی، گفت: در آن زمان وقتی که نمایندگان وقت مجلس نزد آیت الله بهشتی رفتند و گفتند، بنی صدر شما را تخریب می کند و شما هم همایشی در مقام دفاع از خودتان برگزار کنید، آیت الله بهشتی یک جمله ای فرمودند که: «من می خواهم وقت صرف مردم باشد، یا دفاع از خود! بلکه من وقت خود را صرف مردم می کنم»؛ منتخبین شورای شهر نیز به تاسی از این کلام شهید خدمت بیشتری به مردم داشته باشند.

مردم با حضور در انتخابات، اقتدار ایران اسلامی را به نمایش گذاشتند

حجت‌الاسلام علی سپهوند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ازنا اظهار داشت: انسجام و وحدت را با شکر نعمت باید به‌جای آوریم بنا بود که دولت انقلابی روی کار بیاید چتر محبت انقلابیون روی سر تمام جامعه قرار گیرد و همه زیر پرچم ولایت یک مسیر، یک هدف و یک‌راه را ترسیم کنیم اینجا تقوا به کار می‌آید، اگر ما دلی را شکستیم همان حساب است که دیگران در فرصت‌ها و چه‌بسا مسئولیت‌هایی داشتند ولی اهلیت‌هایی لازم را برای خدمت نداشتند، لذا تقوای ما اقتضای آن‌هم این است که مراقبت کنیم

وی افزود: پیروزی ملت بزرگ ایران اسلامی و مردم غیور و ولایت مدار شهرستان ازنا در انتخابات ۱۴۰۰ را تبریک عرض می‌کنم واقعاً سنگ تمام گذاشته‌اید خصوصاً شما عزیزانی که همیشه به تکلیفتان عمل می‌کنید و حضورتان در میدان‌های مختلف مشهود است.

امام‌جمعه ازنا عنوان کرد: نه بزرگی توسط مردم به جنگ تحریمی که احزاب به راه انداخته بودند و در تحریم اقتصادی و سخن از تحریم انتخاباتی می‌زدند، زده شد، کسانی که چشم دیدن اقتدار ایران اسلامی را نداشتند مشاهده کردند که همه بااقتدار به میدان آمده بودند و مشت محکمی به دهان دشمنان وارد کردند.

وی تصریح کرد: از زحمات همه دست‌اندرکاران انتخابات و همه‌کسانی که کمک کردند که این انتخابات با امنیت و با بصیرت و بارأی قاطع به شخصیت انقلابی موردنظر به لطف خداوند انجام شود و مردم ما از این امتحان سربلند بیرون بیایند تشکر کنم.

سپهوند ضمن تبریک به رئیس‌جمهور منتخب، بیان کرد: چرا انتخابات ۴۹ درصدی از نگاه مقام معظم رهبری به‌عنوان حماسه یاد شد؟ در این انتخابات، مردم ایران اسلامی در زیر آتش موشک‌ها و بمب‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی روانی، دیپلماسی؛ فرهنگی؛ امنیتی دنیای استکبار صورت گرفت، دویست چند شبکه ماهواره‌ای به‌صورت فعال تبلیغ می‌کردند که رأی ندهید، مسئله کرونا به‌صراحت بیان وزیر بهداشت ۱۰ درصد از حضور را کم کرد؛ ضعف‌های مدیریتی شکست‌های مدیریتی ناکارآمدی‌هایی که وجود؛ مسئله اشتغال؛ مسئله بیکاری و مسائل مختلف همه این‌ها دست‌به‌دست هم داده بود که این اتفاق بیفتد و موقعیت‌شناسی و جریان شناسی مردم این حماسه را آفرید است.

 انتهای پیام/