آشتاب گفت: حمایت از اشتغال روستایی به صورت جدی دنبال می‌شود و تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در راستای حمایت از اشتغال روستایی که طی دو الی سه سال اخیر به صورت جدی دنبال می‌شود تاکنون حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است، همچنین مشوق‌های مختلفی در بحث اشتغال روستایی اعمال شده که در این راستا حدود هزار و ۳۴۰ طرح با اعتباری بالغ بر هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان با پیش‌بینی اشتغال پنج هزار و ۵۸۰ نفر حمایت شدند.

وی با اشاره به اجرای طرح کارورزی در استان، افزود: طرح کارورزی و استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را داشتیم که سهم‌مان در استان در سال گذشته ۷۵۰ نفر بود ولی با تلاشی که کرده‌ایم حدود ۷۵۶ نفر از این طرح استفاده کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: در بحث یارانه دستمزد نیز سهم استان ۵۳۸ نفر بود که ۷۵۲ نفر توانستند از این طرح استفاده کنند و از طرفی در طرح معافیت‌های بیمه سهم کارفرما سهمیه استان ۴۲۰ نفر بود ولی ما از ۴۷۶ نفر استفاده کردیم.

وی گفت: در بحث اشتغال خانگی پنج میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت چهار درصدی به افراد متقاضی در قالب شرکت‌های پشتیبان و مستقل پرداخت کردیم؛ اشتغال حمایتی برای فرزندان تحت پوشش کمیته‌امداد، بهزیستی و بنیاد شهید را داشتیم که ۱۱۲.۵ میلیارد تسهیلات ارزان قیمت به سه هزار و ۳۵ نفر پرداخت شد.

انتهای پیام/