بیرانوند گفت: تکمیل بیمارستان رازی کوهدشت نیازمند اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان است که این مهم در حال انجام است.

به گزارش سفیرافلاک، مجتبی بیرانوند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسیاری از خسارت های جبران سیل در شهرستان پرداخت شده است، اظهار داشت: در حوزه کشاورزی به پنج هزار و ۱۳ نفر خسارت با اعتباری بالغ بر ۱۰۴ میلیارد تسهیلات و ۱۸ میلیارد بلاعوض پرداخت شد، همچنین ۱۱ روستای منطقه رودبار بر اثر سیل زیر آب رفت و تملک اراضی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در راستای مقاوم سازی نیز هزار و ۲۵۰ واحد با تسهیلات ۵۰ میلیون تومان، ۸۸۰ فقره تسهیلات ۴۰ میلیونی به اضافه ۱۵ میلیون تومان مبلغ معیشتی و ۲۵ میلیون بلاعوض پرداخت شد که در تسهیلات شهری نیز ۱۰۰ فقره تسهیلات شهری به صورت وام ۵۰ میلیون تومانی به همراه ۱۵ میلیون هزینه معیشتی با ۲۵ میلیون بلاعوض پرداخت شد.

خسارت سیل به ۵۰ کیلومتر راه روستایی

فرماندار کوهدشت بیان کرد: بر اثر سیل، ۵۰ کیلومتر راه روستایی با ۲۰ دهنه پل دچار خسارت شد که اقدامات لازم برای بازسازی و احیا انجام شد.

بیرانوند با بیان اینکه ۹ واحد تولیدی در کوهدشت غیر فعال است، گفت: در شهرستان کوهدشت ۵۴ واحد تولیدی وجود دارد که ۴۲ واحد تولیدی فعال، ۹ واحد غیر فعال و سه واحد در تملک بانک است که بیشتر مشکلات در صنایع، نبود بازار و سرمایه در گردش مشکل واحدهای تولیدی می باشد.

پرداخت ۱۲۰۰ فقره تسهیلات اشتغال

وی تصریح کرد: در راستای ایجاد اشتغال سال گذشته هزار و ۲۰۰ فقره وام ۵۰ میلیون تومانی پرداخت شد و با توجه به اینکه شهرستان کوهدشت جزء شهرستانهای کمتر توسعه یافته می باشد بنیادهایی برای رفع این مشکلات فعالیت می کنند.

فرماندار کوهدشت با اشاره به ظرفیت های شهرستان عنوان کرد: وجود سد سیمره یک فرصت و ظرفیت برای شهرستان محسوب می شود به طوری که در حاشیه آن می توان ظرفیت تولید چهار هزار تن ماهی در قفس را انجام داد.

بیرانوند به پروژه های ورزشی اشاره کرد و افزود: سکوی تماشاگران با مساحت هزار و ۶۰۰ متر با پیشرفت ۶۰ درصد با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۶۱۵ میلیون تومان در حال انجام است، چمن مصنوعی با مساحت ۶ هزار متر با پیشرفت ۹۰ درصد و با اعتبار ۱۶ میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان، سالن مسابقات دو هزار نفری با بیش از چهار هزار متر با پیشرفت ۳۰ درصد با اعتبار پنج میلیارد تومان فعال است.

تصفیه خانه ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وی با اشاره به پروژه چهار خطه خرم آباد به کوهدشت گفت: در حال حاضر دو نطقه از این محورکه یکی چنار به طول ۴٫۷ کیلومتر است با دارا بودن ۱۷ ابنیه فنی که ۹ تا از این تعداد تکمیل شده و اعتبارات استانی دارد ۲۵ میلیارد اختصاص داده شده است، همچنین قطعه بعدی خزر به خرم آباد به طول هشت کیلومتر است که این قسمت تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

فرماندار کوهدشت پیشرفت پروژه تصفیه خانه را ۵۵ درصد اعلام کرد و افزود: تصفیه خانه در ۱۳٫۵ هکتار در سال ۹۶ احداث شد که ۵۵ درصد پیشرفت دارد و ۴۵ میلیارد تسهیلات برای این پروژه در نظر گرفته شده که ۲۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب وجود دارد و از این میزان ۱۰۰ کیلومتر اجرا شده و ۵۰ درصد فاضلاب را به بیرون هدایت می کند.

بیرانوند خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی تکمیل پمپاژهای احداثی در سیمره در دستور کار قرار دارد که چهار پمپاژ بزرگ وجود دارد که هر کدام ۸۰۰ هکتار را تحت پوشش قرار می دهند که بخشی به دلیل سیل مشکل داشتند ولی بعد از تعمیر وارد مدار شدند.

پیگیری تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان رازی

وی با اشاره به بیمارستان رازی بیان کرد: بیمارستان رازی در سال ۹۷ کلنگ زنی شد، این پروژه با ظرفیت ۲۵۶ تخت با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در فاز اول ۸۵ درصد و در کل پروژه با ۳۳ میلیارد اعتبار حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پیمانکار جدید فاز دو، فعالیت خود را  از مرداد آغاز می کند.

فرماندار کوهدشت تصریح کرد: در همین راستا پیگیری لازم برای دریافت ۵۰ میلیارد تومان اعتبار از وزارت بهداشت هستیم که تلاش می شود ظرف دو سال آینده تکمیل شود.

وی به پتروشیمی اشاره کرد و افزود: پتروشیمی در ۸۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده بود و به دلیل عدم دسترسی به آب، جانمایی منطقه جدید پیشنهاد شده است.

بیرانوند با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های شهرستان می تواند از آمار بیکاری بکاهد، گفت: جمعیت کوهدشت جوان است اما به دلیل نبود کار راهی شهرهای دیگر می شوند در حالی که در بخش دامپروری، شیلات، کشاورزی و گیاهان دارویی پتانسیل های زیادی وجود دارد و آمادگی پذیرش سرمایه گذار هستیم تا علاوه بر تولید، اشتغال هم ایجاد شود.

انتهای پیام/