رزم گفت: 37 مورد حکم قصاص در استان با پادرمیانی بزرگان و ریش سفیدان منجر به سازش شده است.

به گزارش سفیرافلاک، محمد رزم ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، اظهار داشت: شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی خاری در چشم دشمنان بود.

وی افزود: در سال ۹۸ با وجود ۵۰ هزار پرونده ورودی به این مجموعه، تعداد ۲۸۱ هزار و ۵۶۰ پرونده به محاکم و دادسراها وارد شد و در این مدت تعداد۲۹۴ هزار و ۵۰۰ فقره مختومه شد و در آن بازه زمانی بیش از ۱۳ هزار پرونده از سال‌های قبل نیز مختومه گردید.

رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: علاوه بر ۳۷ هزار پرونده موجودی ابتدای سال ۹۹، تعداد ۲۸۶ هزار و ۸۰۰ فقره پرونده جدید در سال گذشته وارد و تعداد ۲۹۵ هزار و ۵۰۰ فقره مختومه شد.

رزم عنوان کرد: ابلاغ‌های الکترونیکی در سال گذشته ۷۸ درصد بوده که این رقم در خرداد ماه سال جاری به ۹۲ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت۳۷ مورد قصاص با مداخله بزرگان و ریش سفیدان منجر به رضایت شده و صلح و سازش ایجاد شده است.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته، تلاش برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد است که ۴۰۰ زندانی جرائم غیرعمد با مجموع بدهی ۲۸ میلیارد تومان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

رزم بیان کرد: طی دو سال اخیر ۳۰  نفر قاضی و از محل آزمون استخدامی سال ۹۶ نیز تعداد ۱۶۰ کارمند جذب دادگستری استان شده است.

وی با تاکید بر تکریم و رضایتمندی ارباب رجوع افزود: در نظرسنجی‌‌های به عمل آمده، ۷۰ درصد مراجعین به دادگستری کل استان لرستان از عملکرد مجموعه قضایی ابراز رضایت داشته اند.

رئیس کل دادگستری لرستان اظهار داشت: در استان ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فرار مالیاتی توسط اداره کل بازرسی استان کشف شده است. همچنین ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی استان به مجموعه منابع‌طبیعی بازگشته و روند بازرسی ها ادامه دارد.

وی یادآور شد: هزار و ۸۰۰ مورد سند در راستای حمایت از تولید و مسکن، چهار هزار و ۴۰۰ رای در اجرای قانون تعیین‌ تکلیف در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان صادر شده  و در سال گذشته نیز ۵۵ هزار و ۸۰۰ فقره  سند مالکیت مسکونی، اراضی و کشاورزی صادر شده است.

انتهای پیام/