مرادی از افتتاح اولین مرکز خدمات غیردولتی کشاورزی در روستای کفراج خاوه شمالی خبر داد.

تیمور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در دلفان، اظهار داشت: با افتتاح اولین مرکز خدمات غیردولتی کشاورزی در روستای کفراج خاوه شمالی، خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی در شهرستان زمینه اشتغال حداقل شش نفر از کارشناسان کشاورزی، منابع طبیعی و محیط‌زیست را فراهم آورده است.

وی افزود: این آمادگی را داریم که در تمام دهستان‌های شهرستان حداقل یک مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی ایجاد کنیم.

رئیس اداره جهاد کشاورزی دلفان عنوان کرد: هدف اصلی سازمان‌دهی مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در کشور توسعه کشاورزی دانش‌محور است و مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی کانون‌های اصلی ترویج دانش در بخش کشاورزی هستند که امکان خدمات‌دهی و ارتباط با کشاورزان در کوتاه‌ترین زمان را فراهم آورده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی نقش مهمی در توسعه بخش کشاورزی از طریق نفوذ دانش در بخش کشاورزی ایفا می‌کنند، تصریح کرد: با توسعه این مراکز در کنار ایجاد فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی، می‌توان در افزایش تولید محصولات کشاورزی هم نقش اثرگذاری داشت.

مرادی گفت: در قالب واگذاری امور به بخش غیردولتی، مدیران بخش کشاورزی دولتی ملزم به حمایت و توسعه مراکز خدمات غیردولتی در شهرستان و انعقاد قرارداد و ارجاع کار به این مراکز هستند.

رئیس جهاد کشاورزی دلفان با اشاره به‌نظام صدور مجوز مراکز خدمات غیردولتی بیان کرد: این مراکز با دارا بودن نیروی فنی و متخصص در بخش‌های کشاورزی، منابع طبیعی، گیاهان دارویی، مکانیزاسیون، شیلات، دام‌پروری، آزمایشگاه، بازرگانی، فضای سبز، عرضه نهاده‌های کشاورزی و صدور مجوزها در واحد تولیدی قادر به ارائه خدمات فنی مهندسی هستند.

انتهای پیام/