امیری با اشاره به سالروز بمباران شیمیایی سردشت، گفت: کشورهای غربی سازنده و صادرکننده سلاح هایی هستند که مردمان زیادی قربانی این سلاح ها شدند.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به هشتم تیرماه روز مبارزه با سلاح های شیمیایی، اظهار داشت: غرب، آنچه را که نشان می دهد نیست و الفاظی مانند حقوق بشر، فقط در خدمت اهداف توسعه طلبانه آنان است به طوری که غرب تنها بشر را بشر آمریکایی و بشری که با استعمار و استثمار از انسان بهره کشی نماید، می داند.

وی افزود: کلماتی مانند حقوق بشر فقط کاربرد ابزاری برای غرب دارد، از طرفی کنوانسیون منع و گسترش سلاح شیمیایی را تصویب می کند و از طرفی هم برای رسیدن به اهداف خود، استفاده از وسیله را توجیه می کنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: حمله به سردشت  تنها نمونه ای از هزاران موردی است که نشان می دهد غرب فقط حقوق بشر را بر زبان می آورد، در جنگ هشت سال تحمیلی بیش از ۲۰ کشور غربی هماهنگ با اهداف سلطه طلبانه کشورهایشان، سلاح های شیمیایی را در اختیار صدام گذاشتند که شرکت های آلمانی در راس آنها بودند.

امیری عنوان کرد: استکبار و کشورهای غربی، صدام را به انوع سلاح های شیمایی مانند گاز خردل و… مجهز و مسلح کردند تا بر علیه مردم مظلوم و بی گناه سردشت و حلبچه اقدام کند که در این راستا صدام به تاسی از اربابانش برای رسیدن به اهدافش هیچ خط قرمزی را رعایت نکرد و از کشورهای مدعی حقوق بشر، سلاح شیمایی وارد می شد و از این سلاح ها برای کشتار مردم مظلوم استفاده می کرد.

وی با بیان اینکه همان کشورهای مدعی حقوق بشر، صدام را محکوم نکردند، گفت: در اکثر جبهه ها از همین سلاح ها بر علیه رزمندگان مسلمان استفاده کردند و کم نیستند جانبازانی که آثار سلاح های شیمایی صدام هنوز هم بر بدنشان و ریه هایشان دیده می شود.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا بیان کرد: این در حالی بود که آلمان پذیرای مصدومین سلاح های شیمایی بود، خودشان سازنده و صادر کننده این سلاح ها بودند؛ همه اینها نشان می دهد غرب، حقوق بشر را فقط به عنوان یک ابزار استفاده می کند.

انتهای پیام/