کیانی فر گفت: خشکسالی به 40 درصد باغات و محصولات کشاورزی استان لرستان خسارت زد.

محمد حسن کیانی فر در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: خشکسالی اخیر به باغات و انواع محصولات باغی خسارت وارد کرده اما سبب خشک شدن کامل باغات نشده است به طوری که ۴۰ درصد باغات استان با خشکسالی دچار خسارت شدند.

وی افزود: محصولات باغی که تا خرداد ماه به ثمر رسیدند، کمتر از سایر محصولات دچار خسارت شد اما به سایر محصولات باغی مانند هلو، شلیل و خشکبار خسارت بیشتری وارد شده است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: محصولات باغی که فصل رشد و تولید آنها در فصل تابستان است به دلیل کم آبی و خشکسالی بیشتر آسیب دیده اند که امسال تولید محصولات باغی نسبت به سال قبل ۱۰۰ هزار تن کاهش خواهد داشت.

کیانی فر عنوان کرد: سالانه بالغ بر ۳۱۰ هزار تن انواع محصولات باغی در استان تولید می شود اما خشکسالی سبب شد تا امسال حدود ۲۰۰ هزار تن محصول تولید شود.

وی با اشاره به کاهش نزولات جوی گفت: کاهش بارندگی ها سبب شده تا به تبع از آن، چشمه ها، قناتها و رودخانه هم تحت تاثیر قرار گرفته و کم آب و یا خشک شوند و در بخش کشاورزی این کم آبی محسوس باشد.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: امسال هم خشکسالی و هم سرما در کاهش تولیدات محصولات باغی اثرگذار بوده است.

انتهای پیام/