رضایی گفت: هلال احمر لرستان در سه ماهه نخست امسال به بیش از 600 نفر در 147 حادثه امداد رسانی کردند.

به گزارش سفیرافلاک، صارم رضایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سه ماه اول امسال امدادرسانی به ۶۰۹ آسیب دیده ناشی از ۱۴۷ حادثه توسط ۱۷۷ تیم عملیاتی صورت گرفت که این حوادث شامل حوادث آتش سوزی جنگل و مرتع، جاده ای، خدمات حضوری، دریایی- ساحلی، رعد و برق، سیل و آبگرفتگی، شهری، صنعتی و کارگاهی و کوهستان بوده است.

وی افزود: تیم های عملیاتی متشکل از ۵۰۹ نفر نیروهای معاونت امداد و نجات در سراسر استان کار امداد رسانی را انجام دادند که شعب خرم آباد، ازنا، الیگودرز، بروجرد و پلدختر بیشترین حوادث در استان را داشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: همچنین پایگاه های اباذر، خمه، شوراب، رازان و دوره چگنی پایگاه هایی بودند که  بیشترین تعداد حادثه را امداد رسانی نمودند.

رضایی عنوان کرد: در این حوادث ۱۸۸ ناوگان ترابری شامل بالگرد، آمبولانس، خودرو کمک دار سبک و خودرو نجات تیپ ۱ و ۲ به کارگیری شد که در این حوادث چهار پرواز در شهرستان های خرم آباد ، ازنا و سلسله با ۱۳ سورتی پرواز نیز کار امداد رسانی را انجام دادند.

وی با اشاره به آمار غرق شدگی در استان گفت: در سه ماهه اول سال جاری، شش عملیات در حوادث آبی صورت گرفت که بیشترین حوادث مربوط به رودخانه کشکان، آبشار بیشه، سد رودبار و تنگه هلت می باشد که در مجموع حوادث غرقی حدود ۱۴ درصد کاهش اما تعداد فوتی ها ۱۴درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/