سرهنگ رستمی از شناسایی محل دپو و نگهداری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال و کشف ۱۸۰ دستگاه ماینر در حومه شهر خرم آباد خبر داد.

سرهنگ سیاوش رستمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در پی یک گزارش مردمی مبنی وجود یک انبار دپو و نگهداری دستگاه‌های استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در حومه شهر خرم‌آباد رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: طی عملیاتی با رصد اطلاعاتی سپاه ناحیه عشایری لرستان، تعداد ۱۸۰ دستگاه ماینر به ارزش تقریبی مجموعا ۱۲۰ میلیارد ریال در این انبار کشف و ضبط شد.

فرمانده سپاه عشایری لرستان عنوان کرد: در بازدید و بازرسی از محل مورد نظر، تعدادی از تجهیزات جانبی دستگاه‌های ماینر از قبیل پاور، سوئیچ، کابل و … نیز کشف شد.

وی تصریح کرد: در این رابطه، انبار مورد نظر پلمب و فرد متخلف که از محل متواری شده بود، نیز شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی تحت تعقیب است.

رستمی گفت: در این هنگام که مردم عزیز گاها با قطعی‌ برق مواجه هستند، برخی به صورت غیر قانونی، در مزرعه ها و انبار های متروکه با دستگاه استخراج ارز ، به عنوان قاتلان برق جولان می دهند که در صورت شناسایی این موارد، با هماهنگی مراجع قضایی برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/