ائمه جمعه لرستان با اشاره به تبیین تمدن و فرهنگ غنی ایران در جهان، عنوان کردند: ادعای حقوق بشر آمریکا فریبنده و دروغین است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: انسان همواره در محضر خداوند متعال قرار دارد، افرادی که متقی و متدین هستند، به فکر دیگران بوده و برای حضور در مجالس قرآنی، اخلاقی و دینی مداومت دارند‌.

وی با اشاره به تبیین جایگاه رفیع و عظیم شهدا، افزود: بالاترین روزی شهید این است که در نزد پروردگار روزی می‌خورد و به این خاطر است که منزلتی رفیع دارند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تجلی وحدت و همدلی در مناسک حج، عنوان کرد: به برکت مناسک حج آگاهی و معرفت انسان‌ها افزایش می‌یابد، حج وقتی‌که واجب باشد چیزی جلوی آن را نمی‌گیرد، اگر خانه خدا خالی باشد عذاب نازل می‌شود، زیرا کعبه محل استجابت دعا، خانه توحید و شکستن بت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه ایران دارای تمدن و فرهنگی بزرگ است، تصریح کرد: ادعای حقوق بشر آمریکا فریبنده و دروغین است، این کشور در برهه‌ای ‌که در تاریخ مغفول مانده است، تعدادی از مردم خود را قربانی کردند، با چنین کسانی که خوی حیوانی دارند، مذاکره راه به‌جایی نخواهد برد، سرداری که جانش، عمرش و سربازانش را برای آرامش مردم و مسلمانان قرار داده بود را بزدلانه و در عراق به شهادت رساندند.

طهماسبی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با رئیس سابق قوه قضاییه، گفت: شهید بهشتی (ره) یک انقلابی تمام‌عیار بود، رهبر معظم انقلاب فرمود: «حرکت آقای رئیسی جهادی بود و اعتماد به قوه قضائیه را برگرداند و نور امید را روشن کرد، دیگران نیز چنین باشند که تحول ساز بوده و با فساد مبارزه کنند.»

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه ایران با واکسن کرونا برکت در دنیا درخشید، گفت: انتخابات اخیر علی‌رغم تمام هجمه‌های دشمنان، حرکات تخریب آمیز جریانات داخلی، تهاجم رسانه‌ای و … به معنای واقعی کلمه حماسه بود.

وی با اشاره مذاکرات وین و حقه‌بازی و پیمان‌شکنی آمریکا و اروپا بیان کرد: ایران بایستی مثل گذشته با تمام توان در مقابل زورگویان ایستادگی کرده و در مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها قدم بردارد.

 طهماسبی با اشاره به اینکه قرارداد ایران و چین راهبردی است، گفت: در راستای بررسی رفع مشکل قطعی آب و برق شهرستان مدیرکل برق و آب لرستان فردا در شهرستان حضور می یابند.

خدمت خالصانه به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم

حجت‌الاسلام صمد حافظی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چگنی، اظهار داشت: اولین مناسبت که در هفته آینده در پیش داریم حمله ناوگان آمریکایی جنایتکار به هواپیمای مسافربری ایران است، مستکبرین برای کشورهای خودشان ازنظر تسلیحات نظامی و اقتصادی مشکلاتی دارند و بالاترین سوءاستفاده را می‌کنند.

وی افزود: در طول تاریخ در عرصه اقتصاد، بزرگ‌ترین صادرکننده و خریدار گندم در دنیا کشور مستکبر آمریکا است، کشوری که به خودکفایی برسد دیگر نیاز به دیگر کشورهای دنیا ندارد،، در دنیا مثل کشورهای آفریقا که نه توان تولید و نه خرید گندم رادارند، آمریکایی که ادعای حقوق بشر می‌کند آن گندم را که خریداری‌شده، در رودخانه‌ها می‌ریزد و خوراک ماهیان می‌شود، اما نمی‌گذارند کشورهای آفریقایی و آسیایی بهره‌مند شوند، وقتی‌که امام خمینی (ره) درکلامی که در آن همیشه مراقبت و مواظبت دارد، می‌فرمایند: آمریکا شیطان بزرگ است، همین مستندات وجود دارد.

امام‌جمعه چگنی عنوان کرد: هواپیمای مسافربری ما یک‌زمانی توسط ناوگان جنایتکار آمریکایی مورد اصابت قرار گرفت، اما امروز به‌واسطه توان و قدرت نظامی ما جرات نزدیک شدن نیز به خاک ما را هم ندارند.

 وی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حاج احمد متوسلیان، تصریح کرد: زمانی که حاج احمد متوسلیان به سوریه می‌رسد و فرمانده نیروی زمینی سوریه می‌آید با وی مذاکره کند، ایشان فرمانده نیروی زمینی را نمی‌پذیرد و می‌فرماید فرمانده کل نظامی سوریه بیاید و با من مذاکره کند، زیرا من نماینده انقلاب هستم .

حافظی با اشاره به‌روز شهرداری‌ها و دهیاری، گفت: افرادی که در عرصه شوراها و دهیاری‌ها موفق شدند وظیفه مضاعفی دارند و با توجه به اینکه دولت جوان و انقلابی به موفقیت دست پیداکرده، ان‌شاءالله تا کار خود را شروع می‌کند همه پای‌کار بیایند و خدمت خالصانه به مردم را سرلوحه قرار دهند.

ایران باافتخار جزء شش کشور تولیدکننده واکسن در جهان است

حجت‌الاسلام پرویز صالحی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سلسله ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله صدوقی چهارمین شهید محراب، اظهار داشت: اواخر دهه پنجاه و اوایل دهه شصت سال‌های پرالتهابی برای فضلی اجتماعی، سیاسی ایران بود.

وی افزود: تاریخ و حوادث دهه ۶۰ گویای این موضوع است که منافقین چقدر عملیات ترور در جمهوری اسلامی ایران داشتند که باعث به شهادت رساندن ۱۷ هزار نفر شدند و جالب است همان منافقین امسال در قضیه انتخابات مردم را حضور پای صندوق‌های رأی منع می‌کردند.

امام‌جمعه موقت سلسله عنوان کرد: حمله ناو آمریکا به هواپیمایی مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷ افشای حقوق بشر آمریکایی است و این جنایات هیچ‌وقت از حافظه مردم ایران و همچنین جوامع بین‌المللی پاک نخواهد شد و یک سند بزرگ برای رسوایی رژیم جنایتکار آمریکا است.

وی تصریح کرد: پرچم حقوق بشر را کسانی به دست گرفتند که بفرموده مقام معظم رهبری: «خودشان بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر در آمریکا هستند» و با سوءاستفاده از این شعارها به هر کشوری که منافع اقتصادی و سیاسی برایشان دارند حمله می‌کنند.

صالحی ضمن گرامیداشت روز شهرداری و دهیاری‌ها گفت: شورای شهر جدید درزمینهٔ مبلمان شهری، ایجاد فضای آرامش روحی و روانی تمام سعی و تلاش خود را انجام دهند و همچنین به موضوع نصب دوربین‌های امنیتی و پایش تصویری جهت آرامش مردم در سطح خیابان‌ها اهتمام ورزند.

امام‌جمعه موقت اظهار داشت: شهرداری یک‌نهاد عمومی و غیردولتی است، از همین لحاظ برای تأمین منابع مالی خود، مردم باید عوارض خود را به‌موقع پرداخت کنند و شهرداری شهرستان هم می‌بایست درازای این عوارض تمام امکانات رفاهی و شهری را برای مردم به وجود آوردند.

وی با اشاره به دیدار مسئولین ارشد قوه قضائیه با رهبر انقلاب و محور های مطرح‌شده از سوی ایشان، بیان کرد: در محور اول فرمایشات رهبری به حرکت جهادی که آیت‌الله رئیسی در دوران حضورشان در قوه قضائیه بوجود آورند و حضور بین مردم، اشاره شد.

صالحی بیان کرد: تمام رسانه‌های دنیای استکبار در پی کم رنگ کردن حضور مردم در پای صندوق‌های رای بودند اما بحول و قوه الهی و انقلابی بودن مردم حضور پرشکوهی در قضیه انتخابات در ۲۸ خرداد داشتیم.

امام جمعه موقت با اشاره به درخشش تولید واکسن ایرانی و تزریق این واکسن توسط رهبر انقلاب، اظهار داشت: ایران با افتخار توانست جزء شش کشور تولیدکننده واکسن در جهان قرار گیرد و از همه مهم‌تر اعتمادی بود که مقام معظم رهبری به دانشمندان و جوانان در این حوزه داشت و همین امر موجب بازتابی گسترده در سطح رسانه‌های جهان شد.

حقیقتاً حضور مردم در پای صندوق رأی و انتخابات یک حماسه بود

حجت‌الاسلام عبدالله بنیادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ازنا ضمن گرامیداشت ۱۲ تیر سالگرد رحلت علامه امینی (ره)، اظهار داشت: کتاب الغدیر علامه امینی در جهان اسلام کتاب ارزشمندی است که به فرموده شهید مطهری باعث وحدت جهان اسلام است اگر کسی با دقت به این کتاب نگاه کند.

وی افزود: ۱۲ تیر همچنین با سالروز حمله ددمنشانه آمریکا به هواپیما مسافربری جمهوری اسلامی ایران در سال ۶۷ مصادف است، جنایت‌های آمریکا یک کتاب قطوری است که هرروز بر این جنایات افزوده می‌شود، ولی امروز بستر فروپاشی این جنایت‌کار عالم فراهم‌شده است.

امام‌جمعه موقت ازنا با اشاره به اینکه روز افشای حقوق بشر است، بیان کرد: ادعای حقوق بشر آمریکایی با این جنایت‌هایی که در جهان انجام داد دروغی بیش نیست، یکی از کشورهایی که مدعی حقوق بشر بود کانادا است که روزبه‌روز گورهای دسته‌جمعی او نیز دارند آبروی او را بر باد می‌زند و معلوم می‌شود که کسانی که دم از حقوق بشر می‌زنند باید به خودشان برگردند و مشاهده کنند که چه کارنامه پلید و خبیثی دارند.

وی تصریح کرد: ۲۳ ذی‌القعده سالروز شهادت امام رضا (ع) و سالروز زیارت خاصه امام رضا (ع) است که تأکید شده از راه دور و نزدیک وجود نازنین امام رضا (ع) را زیارت بکنند.

بنیادی خاطرنشان کرد: حماسه حضور مردم در انتخابات نکته‌ای بود که مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس قوه قضاییه اشاره کردند و حقیقتاً حضور مردم در پای صندوق رأی و انتخابات یک حماسه بود و فرمودند تحلیلگرانی که تحلیلگر درست هستند می‌فهمند که حماسه است اما حضور مردم در انتخابات مشت محکمی به بر دهان یاوه‌گویان و لبیکی به مقام معظم رهبری بود.

امام‌جمعه موقت ازنا گفت: واکسن ایرانی برکت، اقتداری برای جمهوری اسلامی است و اعتماد به جوانان دانشمند کشور ماست که خداوند متعال سایه پربرکت مقام معظم رهبری را برجهان اسلام و بر کشور ما مستدام بدارد.

وی بیان کرد: انتصاب جناب آقای اژه‌ای به‌عنوان ریاست قوه قضاییه از اقدامات مقام معظم رهبری بود که سفارشات بسیار زیبایی کردند و این تحولی که حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقای رئیسی انجام دادند در قوه قضاییه ان‌شاءالله این تحول با همان شدت ادامه پیدا کند و مردم طعم عدالت قوه قضاییه را بچشند.

بنیادی گفت: قضیه برق در شهرستان نکته‌ای که قابل دقت است و همه می‌دانیم که امسال کشورمان با خشک‌سالی مواجه است ولی آن نکته‌ای که لازم است دقت شود عدالت در توزیع قطع برق است، این نباشد که گاهی استان‌های دیگر قطعی برق آن‌ها کمتر باشد یا بعضی محل‌ها اصلاً نباشد.

انتهای پیام/