امیری گفت: حمله به هواپیمای مسافربری ایران در سال 67 جنایت تمام عیار آمریکا بود و خوی درندگی دشمن در این جنایت بیشتر نمایان شد.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۶۷ اظهار داشت: در ادامه جنایت های آمریکا، حمله به هواپیمای مسافربری ایران بود که در ۱۲ تیرماه سال ۶۷ توسط ناو آمریکایی مورد هدف قرار گرفته شد و متاسفانه ۲۹۰ نفر از سرنشینان این هواپیما آسمانی شدند.

وی افزود: آمریکا ادعا می کرد که این هواپیما به اخطارها توجه نداشته و قصد خرابکاری داشت در صورتی که مشخص بود این هواپیما جنگی نبوده و یک هواپیمای مسافربری است اما زمانی که آمریکا می بیند جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی پیروز میدان است، خود به صورت مستقیم وارد جنگ شد و وقتی با مقاومت ایران در برابر همه هجمه ها مواجه شد، دست به یک جنایت تمام عیار زد و به دنبال استفاده از قدرت بازدارندگی خود بود که البته این سابقه دارد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: آمریکا در جنگ از بمب های شیمیایی در سردشت و حلبچه هم استفاده کرد و بعد از همه این جنایت ها، شلیک به هواپیمای مسافربری نشان داد که آمریکا برای رسیدن به هدف خود از هیچ جنایتی کوتاه نمی آید.

امیری با اشاره به سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر بیان کرد: کشوهایی که مدعی حقوق بشر بوده و در این جنایت شریک آمریکا بودند هیچ کدام حاضر به محکوم کردن این جنایت نشدند و این نشان داد که آنها تنها حقوق بشر را بر زبان دارند اما در عمل آن را اجرا نمی کنند.

وی بیان کرد: آمریکا برای رسیدن به اهداف خود، استفاده از هر وسیله و انجام هر جنایتی را مشروع می داند و این نشان دهنده حقوق بشر آمریکایی است و این جنایت ها ثبات کرد آمریکا به هیچ قانونی پایبند نیست و تا زمانی قوانین برای آنها محترم است که در خدمت اهداف توسعه طلبانه آمریکا باشد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا خاطرنشان کرد: آمریکا هر زمانی که اراده کند کشوری را متلاشی کند، به دروغ های مختلفی مانند مبارزه با تروریست، نقض حقوق بشر، دفاع از جان انسانها و دفاع از صلح متوسل می شود و همه این کلمات، واژه هایی دروغین است که آمریکا در جهت توسعه اهداف پلید خود استفاده می کنند.

امیری اظهار داشت: آمریکا برای نشان دادن خوی درندگی و وحشیانه خود به هر حربه ای دست می زند و برای اهداف خود در این سالها جنایت های زیادی انجام داده است.

انتهای پیام/