پازوکی گفت: با توجه به شرایط کمبود تولید برق و گرمای هوا، تغییر ساعات اداری، مصرف برق در استان را 10 درصد کاهش داد.

مهدی پازوکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: سهمیه ای که وزارت نیرو برای استان در نظر گرفته بود ۵۲۰ مگاوات بود که تا قبل از کاهش ساعات ادارات این میزان سهیمه به ۵۸۰ مگاوات هم رسید ولی با کاهش ساعات اداری میزان مصرف برق در استان ۱۰ درصد کاهش یافت.

وی افزود: به دلیل افزایش دما، بخش کشاورزی و سایر برنامه ها، مجدد میزان مصرف برق افزایش یافته که در این راستا جلساتی مبنی بر کاهش مصرف ۵۰ درصدی برق در صنایع برگزار شد که واحدهای صنعتی با تغییر شیفت کاری و مدیریت بتوانند مصرف برق را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: در صورتی که این برنامه در واحدهای صنعتی اجرا شود قطعا شاهد کاهش مصرف برق خواهیم بود و با توجه به اینکه پیک مصرف برق از ساعت ۱۲ ظهر تا ۹ شب می باشد، صرفه جویی و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف نیز در بین خانواده ها لازم است.

پازوکی با اشاره به شرایط قرمز کرونایی در دو شهر استان عنوان کرد: پلدختر و خرم آباد در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که ابلاغ شد ادارات در این شهرها به صورت شیفت بندی در محل کار حاضر شوند که این نیز به کاهش مصرف برق کمک می کند ولی در مجموع این شرایط تا نیمه دوم مرداد ماه و اوایل شهریور ادامه دارد.

وی با اشاره به کاهش ذخایر ۵۰ درصدی آب گفت: به دلیل کاهش بارندگی ها، تولید برق نیز به تبع از آن کاهش یافت و همین سبب بروز مشکلاتی در این حوزه شده است.

انتهای پیام/