حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه کمک به بازسازی عتبات عالیات نوعی سرمایه گذاری معنوی است، گفت: لرستان در کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات سیر صعودی داشته است.

به گزارش سفیر افلاک سید احمدرضا شاهرخی در مراسم شانزدهمین سالروز تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه لرستان به تدین و انقلابیگری معروف است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند لرستان مرکز تدین و انقلابیگری است، استان لرستان در ایجاد امنیت و آرامش استان و سایر استان‌های دیگر و فراتر از مرزها از گذشته تاکنون نقش‌آفرینی کرده‌اند.

وی افزود: در آیه‌هایی که شعائر الهی ذکر شده است اگرچه مختص به مناسک حج، مروه و قربانی کردن است نشان‌هایی هستند که ما را به قرب خداوند نزدیک می‌کنند.

حجت الاسلام شاهرخی با تأکید به اینکه تقوای مسلمان باید نشانه‌های آشکار داشته باشد گفت: نمی‌شود کسی در گوشه خانه مشغول عبادت باشد و بر سجاده بنشیند و دعا بخواند ولی از تعظیم شعائر الهی غافل باشد در همین راستا تقوا باید بروز و ظهور داشته باشد و خود را در اجتماع نشان بدهد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه انسان‌های متقین نشانه‌های الهی را آشکار می‌کنند، خاطرنشان کرد: بازسازی عتبات عالیات یکی از نشان‌های الهی و تعظیم شعائر الهی است، پیام امام حسین(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در سال ۶۱ هجری قرن‌ها را درنوردیده است و امروز به‌شکل بی‌نظیری صدایش در راهپیمایی اربعین به گوش جهانیان رسیده است.

وی بیان کرد: مردم از سراسر جهان در این راهپیمایی حضور پیدا می‌کنند و این توفیقی برای همه کسانی است که قدمی در این مسیر بردارند زیرا در روایات داریم گاهی برداشتن خاری از جلو پای مسلمانی انسان را وارد بهشت می‌کند و فعالیت در ستاد بازسازی عتبات عالیات از مصادیق تعظیم شعائر الهی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه کمک به بازسازی عتبات عالیات نوعی سرمایه‌گذاری معنوی و بهترین صدقه است و انسان را به خدا نزدیک می‌کند، اظهار داشت: استان لرستان با توجه به پیشینه‌ای که در تدین و انقلابیگری دارند علی‌رغم مشکلات معیشتی و اقتصادی در کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات سیر صعودی داشته است.

انتهای پیام/