فرهادی با بیان اینکه 18 پروژه بهداشتی و درمانی در استان افتتاح می‌شود، گفت: روند ابتلا و بستری ها در استان بالا رفته که ضروری است شهروندان بیشتر از همیشه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی توجه داشته باشند.

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان تعدادی پروژه بهداشتی و درمانی برای افتتاح آماده و تکمیل شده اند که تلاش می شود در تیرماه این پروژه ها به بهره برداری برسد.

وی افزود: ۱۸ پروژه شامل سی تی اسکن، ام آر آی، آنژیوگرافی، کلینیک ویژه، اقامتگاه پزشکان و چند مرکز فوریت های پزشکی است که با افتتاح آنها خدمات زیادی به بیماران ارائه خواهد شد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به شیوع مجدد کرونا گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان حدود ۶۰ درصد است و تجمع، دورهمی و عدم رعایت فاصله فیزیکی سبب شده تا شاهد خیز دوباره کرونا باشیم.

فرهادی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت کرونا در دو شهر خرم آباد و پلدختر قرمز است و روند ابتلا و بستری ها در استان بالا رفته که ضروری است تا شهروندان بیشتر از همیشه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: تاکنون در استان ۱۲۲ هزار و ۲۸۸ نفر به کرونا مبتلا شده و هزار و ۹۲۶ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/