حسن نژاد با بیان اینکه حجم آب‌های سطحی و زیرزمینی استان کاهش یافته است، تصریح کرد: از حفر چاه‌ غیرمجاز جلوگیری و با افرادی که اقدام به حفر چاه کنند برخورد می‌شود.

داریوش حسن نژاد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به کاهش میزان آب‌های زیرزمینی استان، اظهار داشت: دبی و حجم رودخانه‌های استان به شدت کاهش یافته و بسیاری از رودخانه ها نیز به طور کامل خشک شده است.

وی افزود: در استان لرستان روستاهای زیادی که از منابع آب مطمئن برخوردار نیستند، امسال با چالش مواجه هستند چرا که منابع آب زیرزمینی‌ و چشمه‌ها کاهش یافته است؛ بسیاری از روستاهایی که چشمه‌هایی با آب دائمی ندارند، قطعا این چشمه‌ها خشک و مردم با مشکل جدی آب روبرو می شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با بیان اینکه حجم آب سدهای استان کاهش یافته است، تصریح کرد: از حفر چاه‌های غیرمجاز جلوگیری و با افرادی که اقدام به حفر چاه کنند برخورد می شود؛ از کشاورزان انتظار داریم از کشت محصولات آب‌دوست پرهیز کنند چرا که سال سختی را پیش رو داریم.

وی بیان کرد: طبق دستور العمل الگوی کشت، کشاورزان موظف به رعایت الگوی کشت ارائه شده توسط سازمان جهاد کشاورزی بوده و با افرادی که با کاشت محصولات آبدوست منجر به خسارات جبران ناپذیر به سفره‌های آب زیر زمینی شوند مطابق قانون برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/