امرایی با اشاره به‌ضرورت تغییر وضعیت شهرداری از حالت سنتی به نوین، گفت: شورای شهر باید نظارتی قوی بر مدیریت شهری داشته باشد.

یونس امرایی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با به‌کارگیری پتانسیل‌های مختلف و مشارکت شهروندان و خادمان مردم در شهرداری‌ها در این عرصه، قطعاً شاهد شکوفایی این نهاد مردمی و خدوم در سطح شهر خرم‌آباد خواهیم بود.

 وی افزود: این موضوع عملی نخواهد شد مگر اینکه شهروندان با هر تخصص، ایده و عقیده‌ای برای آبادانی شهر در کنار ما باشند، مشارکت مردم در آبادانی شهرها تأثیرگذار است.

منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر خرم‌آباد عنوان کرد: با توجه به این‌که عموم مردم تا متخصصین امر در نقاط مختلفی از شهر پراکنده هستند می‌توانند با درک موقعیت خاصی که در آن حاضر هستند اطلاع‌رسانی‌های خاصی را به ما داده و از این طریق ما را همراهی کنند تا شهری آباد و پیشرفته با امکانات رفاهی هرچه‌تمام‌تر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مردم با درک موقعیت حساس انتخابات به‌عنوان تنها صحنه تعیین سرنوشت خود با حضوری پرشور، در پای صندوق‌های رأی، تکلیف اجتماعی و سیاسی را انجام دادند.

امرایی خاطرنشان کرد: نظارت بر مدیریت شهری شامل فعالیت شهرداری، معاونین، سازمان‌های تابعه و تمام مجموعه شهرداری و همچنین تصویب قواعد و مقررات دو وظیفه مهم شورای شهرهاست.

منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: طی دوره‌های گذشته باوجود قواعد و مقررات فراوان، به دلیل عدم نظارت بر امور شهری، بسیاری از کارها معطل‌مانده و اجرایی نشده است، شورای شهر باید نظارتی قوی بر مدیریت شهری داشته باشد، اگر این نظارت به نحوی کافی انجام بگیرد قطعاً می‌تواند یک حرکت بسیار شایسته‌ای برای مدیریت شهری انجام شود.

وی با اشاره به‌ضرورت تغییر وضعیت شهرداری از حالت سنتی به نوین تأکید کرد: شورای شهر باید با نظارتی شفاف برای انجام هرچه بهتر کارها تلاش نماید، تصویب قوانین و مقررات باید شفاف و بدون هرگونه سوءاستفاده باشد.

امرایی یادآور شد: یکی از وظایف مهم اعضای شورای شهرها، تعیین و انتخاب شهرداری، کارآمد، قوی و کاربلد است؛ خرم‌آباد به سمت کلان‌شهری پیش می‌رود و ضرورت دارد ازهرجهت برای ایجاد و ثبات درآمدهای پایدار شهری و جذب سرمایه‌های مختلف به صورتی دقیق وارد عمل شویم.

انتهای پیام/