سرلک با اشاره به کشف و ضبط ۲۴۷ دستگاه ماینر در الیگودرز، گفت: راهکار عبور از بحران خاموشی‌ها مدیریت مصرف است.

به گزارش سفیرافلاک، اصغر سرلک عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات قطعی‌های مکرر برق و مطالبات به‌حق مردم، اظهار داشت: علت خاموشی‌ها کاهش بارندگی، استفاده بیش‌ازاندازه از ذخیره سدها و تعمیرات دوره‌ای است.

وی افزود: متأسفانه استفاده مجاز و غیرمجاز از ماینرها نیز ازجمله دلایل کمبود برق می‌باشد که در این راستا دولت بر تعطیلی ماینرهای مجاز تا پایان شهریور اقدام‌ کرد و بر شناسایی ماینرهای غیرمجاز نیز تأکید  نموده، به‌طوری‌که اخیراً در شهرستان الیگودرز تعداد ۲۴۷ دستگاه ماینر غیرمجاز کشف‌شده است.

مدیر امور برق الیگودرز با اشاره به دلیل مغایرت زمان قطعی برق با جدول‌های اعلام‌شده، عنوان کرد: تمامی کنترل‌های برق در مراکز استان‌ها صورت می‌گیرد و قطعی‌های اضافه بر ساعات اعلام‌شده نیز در پی افزایش مصرف می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۲ هزار مشترک در الیگودرز از برق بهره‌مند هستند، تصریح کرد: بیشترین مصرف در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی می‌باشد که بر همین اساس مقررشده تعمیرات سالیانه واحدهای صنعتی در این ایام صورت پذیرد، از تعداد ۴۵۰ روستا تعداد ۳۳۰ روستا برق‌دار شده‌اند.

سرلک به احداث پست ۴۰۰ کیلوولت الیگودرز هم اشاره نمود و‌ گفت: این طرح که با پیگیری‌های نماینده الیگودرز به ثمر نشست در حال انجام می‌باشد و با بهره‌برداری از آن هیچ مشکلی در تأمین برق حوزه صنعت نخواهیم داشت.

مدیر امور برق الیگودرز بیان کرد: یکی از راهکارهای عبور از بحران خاموشی‌ها مدیریت مصرف است، از مردم‌ خواهشمندیم در این شرایط به این موضوع بیشتر توجه نمایند.

انتهای پیام/