حجت‌الاسلام لرستانی گفت: بهترین راه برای ترویج اصول سبک زندگی اسلامی، آشنا کردن مردم با آموزه‌های دینی و قرآنی به‌صورت کاربردی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام علی لرستانی عصر امروز در جلسه عقیدتی کارکنان سپاه ناحیه الیگودرز، اظهار داشت: سبک زندگی شامل مجموعه رفتارها و الگوهای هر فرد می شود که یکی از ضرورت‌های اساسی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی است، سبک زندگی یعنی انتخاب روش و شیوه صحیح برای زندگی، ضمن تأمین خواسته‌های معنوی و مادی انسان می‌باشد که درنهایت زمینه‌های رضایت و خشنودی خداوند متعال نیز فراهم می‌آورد و فقط با انتخاب الگوی جامع و حامل فضائل اخلاقی تحقق پیدا می کند.

وی افزود: ارزش‌های انسانی همیشه یکسان و نامتغیر است، چراکه تحقق سبک زندگی همان پایبندی به اخلاقیات و مبانی اسلامی در زندگی می‌باشد، مشکلاتی که شاید بسیاری از ما در زندگی داریم ناشی از سبک زندگی کردن و مواجهه ما با محیط پیرامون است، ما باید در ظاهر و باطن بر اساس معیارهای سبک زندگی اسلامی حرکت کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الیگودرز عنوان کرد: هرکسی که می‌خواهد از دنیای خود به‌خوبی استفاده کند و این دنیا را معبر خوبی برای آخرت خود قرار دهد سبکی بهتر از سبک زندگی دینی پیدا نمی‌کند چراکه خالق دین و دنیا یکی است، آنکه دین را خلق کرد دنیا را هم خلق کرده است، سبک زندگی دینی بهترین روش برای رسیدن به آخرت و عاقبت‌به‌خیری است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری درزمینهٔ داشتن حیاتی طیبه و سالم و سبک زندگی اسلامی، تصریح کرد: واقعیت این است که انبیاء به‌ویژه پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) ساماندهی سبک زندگی مردم در چارچوب شریعت و آئین مقدس اسلام را انجام دادند، پیامبر اسلام (ص) توانستند باسیاست‌ها و راهبردها، جامعه جاهلی را متحول و سبک زندگی مردم را در محدوده مکتب اسلام ساماندهی کنند؛ ازجمله رسالت‌های حاکمیت دینی و مأموریت‌های دولت اسلامی، ایجاد زمینه جامعه اسلامی با پیاده‌سازی مبانی، اصول و موازین دینی در قالب سبک زندگی مردم است.

لرستانی گفت: سبک زندگی یعنی شیوه و روش زندگی دینی و ذیل علوم اجتماعی قرار می‌گیرد، یعنی در جامعه چگونه باهم تعامل کنیم، کاسب با مشتری چه سبک برخوردی داشته باشد، معلم با شاگرد، زن با شوهر، پدر با فرزند، تمام این موارد باید دینی شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الیگودرز با اشاره به این‌که دوری از آموزه‌های اصیل دینی سبب انحراف از مسیر صحیح زندگی و تعالی حقیقی بشریت خواهد شد، افزود: بهترین راه برای ترویج اصول سبک زندگی اسلامی، آشنا کردن مردم با آموزه‌های دینی و قرآنی به‌صورت کاربردی است.

وی تأکید کرد: ما باید در زندگی تسلیم خداوند متعال باشیم، ایمان به یگانگی، عدالت، عزت و حکمت خدا را تقویت کنیم لازمه تسلیم بودن در برابر خداوند در زندگی پذیرش اسلام است، تجاوز از مرزهای حق سبب بروز اختلافات و عذاب الهی در دنیا و در آخرت می‌گردد کسانی که در زندگی تابع خداوند نیستند و آگاهانه ایجاد اختلاف می‌کنند به‌زودی سیلی می‌خورند لذا همه ما باید در زندگی در جهت تقویت راه‌های کسب رحمت خداوند در رندگی تلاش و کوشش کنیم.

انتهای پیام/