معتمدی گفت: طرح تداوم یادگیری آموزش برای دانش آموزانی که در شرایط شیوع کرونا مطالب درسی را به خوبی فرا نگرفته اند آغاز شد.

رقیه معتمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع کرونا، بستر تعلیم و تربیت به فضای مجازی منتقل شد اما متاسفانه برخی از دانش آموزان به دلایل مختلف دسترسی به فضای مجازی و شبکه شاد نداشتند.

وی افزود: در همین راستا یادگیری تعدادی از دانش آموزان با مشکل همراه شد و تعدادی از دانش آموزان افت تحصیلی داشتند که جهت جبران بخشی از این عقب افتادگی درسی، طرح تداوم آموزش و یادگیری در استان لرستان آغاز شده که مدارس ملزم هستند طی شش هفته مطالب درسی را به دانش آموزانی که نیاز به آموزش بیشتر دارند، مجدد آموزش دهند تا دانش آموزان فرصت یادگیری مجدد داشته و شرایط ارتقا پایه را داشته باشند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: اجرای این طرح از نیمه دوم تیرماه آغاز شده که درسنامه هایی برای همه پایه ها در سه درس ریاضی، فارسی و علوم تهیه شده و برای دانش آموزان نیاز به آموزش بیشتر تعداد هزار و ۷۰۰ جلد درسنامه به صورت رایگان چاپ و در اختیار این دانش آموزان قرار گرفته است، همچنین برای سایر پایه ها هم درسنامه تهیه و در سایت اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی استان جهت استفاده ذینفعان بارگذاری شده است.

معتمدی با اشاره به استفاده از ظرفیت نیروهای جهادی در این زمینه گفت: در همین راستا با کمک بسیج دانشجویی و دانشگاه فرهنگیان تعدادی از جهادگران به مناطق محروم و حاشیه شهر اعزام می شوند تا بتوانند در این راستا دانش آموزان همراهی نمایند، علاوه بر این هر شهرستان یا منطقه با فراخوان نیروهای جهادی خود را مشخص و ازاین ظرفیت نیز در جهت تقویت بنیه علمی دانش آموزان نیازمند به آموزش استفاده خواهند کرد.

وی با اشاره به ثبت نام کلاس اولیها در استان بیان کرد: امسال ۳۶ هزار نوآموز وارد پایه اول ابتدایی می شود که تاکنون ۱۳ هزار دانش آموز ثبت نام و برای سنجش سلامت جسمانی وآمادگی تحصیلی اقدام کرده اند و از این تعداد شش هزار نفر سنجش شده اند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: در استان ۲۱ پایگاه ثابت و یک پایگاه تخصصی، سنجش دانش آموزان پایه اول را بر عهده دارند، ثبت نام دانش آموزان امسال در همه پایه ها به دو صورت حضوری و غیر حضوری (الکترونیکی) انجام می شود و یکی از اولویتهای مهم در غیر حضوری کردن ثبت نام دانش آموزان اهتمام در رفع دغدغه های والدین در خصوص ازدحام جمعیت ورعایت دستورالعملهای بهداشتی و سهولت در امر ثبت نام است که در استان سه تیم نظارتی در مرکز استان و۲۴تیم نظارتی در شهرستانها بر فرایند ثبت نام نظارت مستقیم دارند.

انتهای پیام/