خادمی گفت: ۴ شهر استان در وضعیت قرمز قرار دارد و شهرهای زرد نیز در وضعیت نارنجی قرار گرفته است.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی ظهر امروز در جلسه ستاد کرونا در استانداری لرستان اظهار داشت: بر اساس گزارشات اعلام شده از ستاد ملی مقابله با کرونا، موج پنجم کرونا در کشور آغاز شده و متاسفانه بسیاری از استان ها درگیر این موج شده اند البته در لرستان نیز شواهدی از ورود موج پنجم مشاهده می شود و تعداد شهرهای وضعیت قرمز استان از دو شهر به چهار شهر افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین سایر شهرهای استان که هفته گذشته در وضعیت زرد قرار داشتند، وارد وضعیت نارنجی شده و فقط رومشکان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد که بررسی آمارها از افزایش روند بستری ها و متعاقب آن مرگ بر اثر کرونا در هفته های آتی حکایت دارد که لازم است مردم، اصناف و کسبه در روزهای آینده در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیشتر همکاری کنند.

استاندار لرستان تصریح کرد: باید از ترددهای غیرضروری در سطح شهر، پارک ها و اماکن عمومی پرهیز کرد و ادارات نیز با رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا و استفاده از شرایط دورکاری کارکنان، نسبت به کنترل وضعیت بیماری اهتمام داشته باشند.

خادمی خاطرنشان کرد: با توجه به ورود استان به موج جدید کرونا و افزایش سرعت انتقال ویروس جهش یافته موسوم به دلتا، از مردم درخواست می شود هر گونه مراسم منجر به تجمع مانند عزاداری یا عروسی را برگزار نکنند و از حضور در این قبیل تجمعات اکیدا دوری کنند.

وی بیان کرد: تاکنون شواهدی از حضور ویروس دلتا در لرستان مشاهده نشده و تمامی مبتلایان جدید مربوط به ویروس قبلی هستند، اما باید در نظر داشت این ویروس تا مرزهای استان رسیده و در صورت ورود، افزایش شدت در موج پنجم را منجر می شود.

انتهای پیام/