بهاروند با بیان اینکه مهمترین مشکل، کمبود پزشک متخصص است، گفت: وزارت بهداشت تاکنون سهمیه ای جداگانه در اختیار تامین اجتماعی قرار نداده ولی مصوب شد که در سال جاری تعدادی پزشک متخصص در اختیار بخش درمان تامین اجتماعی قرار گیرد.

امین بهاروند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان لرستان بالغ بر ۷۵۰ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی از خدمات درمانی استفاده می کنند که تلاش می شود تا از طریق مراکز درمانی و بیمارستان ها خدمات لازم درمانی ارائه شود.

وی با اشاره به پروژه های درمانی در استان افزود: در حال حاضر دو پروژه بیمارستان کوثر بروجرد و بیمارستان نرگس دورود در حال اجرا هستند که در طرح توسعه بیمارستان کوثر بروجرد تعداد تخت ها از ۳۰ به ۱۰۰ تخت افزایش خواهد داشت و این پروژه تاکنون بالغ بر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برنامه ریزی شده تا با تسریع در روند تکمیل، این پروژه تا پایان سال به بهره برداری برسد.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان تصریح کرد: همچنین بیمارستان نرگس دورود حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تعداد تخت ها در این پروژه از ۳۲ به ۶۴ تخت افزایش خواهد داشت که در مدت زمان ۱۸ ماه این پروژه نیز به بهره برداری خواهد رسید.

بهاروند با اشاره به نوسازی بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد تصریح کرد: از سال ۹۳ بازسازی بخش های مختلف این بیمارستان آغاز شد که تنها دو بخش باقیمانده که این بیمارستان به صورت کامل بازسازی و نوسازی شود و تا پایان سال این برنامه اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به ارائه خدمات به بیماران کرونایی گفت: بیماران کرونایی که در بیمارستان های تامین اجتماعی باشند، داروهای مورد نیاز برای درمان آنها تامین شده و در اختیار بیماران قرار می گیرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه مهمترین مشکل، کمبود پزشک متخصص است، گفت: در برخی از رشته های تخصصی ما با کمبود پزشک مواجه هستیم البته وزارت بهداشت تاکنون سهمیه ای جداگانه در اختیار تامین اجتماعی قرار نداده ولی مصوب شد که در سال جاری تعدادی پزشک متخصص در اختیار بخش درمان تامین اجتماعی قرار گیرد تا افراد بیمه شده در این راستا مشکلی نداشته باشند و از خدمات درمانی استفاده نمایند.

بهاروند بیان کرد: امسال بیمه شده ها در شهرهایی که بیمارستان تامین اجتماعی ندارند در صورت مراجعه به بیمارستان های دانشگاهی به صورت رایگان درمان می شوند.

انتهای پیام/