کوشکی گفت: محموله جدید واکسن ایرانی کرونا طی روزهای آینده وارد لرستان می شود و گروه های جدیدی که در نوبت واکسیناسیون قرار دارند، با واکسن ایرانی واکسینه می‌شوند.

مریم کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با بیان اینکه تاکنون در استان دو هزار دوز واکسن ایرانی برکت وارد شده است، اظهار داشت: این میزان واکسن برای داوطلبین و اعضای هیات علمی تزریق شده و محموله جدید واکسن ایرانی طی روزهای آینده وارد استان می شود و گروه های جدیدی که در نوبت واکسیناسیون قرار دارند، با واکسن ایرانی واکسینه می شوند.

وی با بیان اینکه در گروه سنی جدید افراد ۶۵ سال به بالا واکسینه خواهند شد و افرادی که در سنین بالاتر از نوبت های قبلی جامانده اند نیز در این دوره واکسن کرونا را دریافت می کنند، افزود: تاکنون ۱۰۹ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن کرونا وارد لرستان شده و ۱۰۱ هزار و ۴۷۸ دوز برای افراد تزریق شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان تصریح کرد: در نوبت اول واکسیناسیون تعداد ۸۵ هزار و ۴۱۰ دوز و در نوبت دوم ۱۶ هزار و ۶۸ دوز تزریق شده که در مجموع ۸۹ درصد از جمعیت بالای ۸۰ سال، ۶۷ درصد جمعیت ۷۵ تا ۷۹ سال و ۵۶ درصد جمعیت ۷۰ تا ۷۴ در استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی عنوان کرد: روند واکسیناسیون سبب می شود تا زنجیره انتقال بیماری کند شده و میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری کاهش یابد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان خاطرنشان کرد: تاکنون در استان ۱۲۳ هزار و ۷۵۶ نفر به کرونا مبتلا شده و هزار و ۹۳۷ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده اند.

انتهای پیام/