امیری با اشاره به خاموشی های برق در سراسر کشور، گفت: کار ساخت نیروگاه ها با امضای پیمان آب و هوایی پاریس، تعطیل شد.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به خاموشی های برق در سراسر کشور اظهار داشت: از خیلی وقت پیش اخطار داده شد که خاموشی های متوالی در راه است چون از زمانی که خانم ابتکار بدون مشورت پیمان آب و هوایی پاریس را امضا می کند، کار ساخت نیروگاه های حرارتی، ترکیبی و دیزلی تعطیل شد.

وی افزود: ترامپ با آن همه بی عقلی که داشت از پیمان آب و هوایی پاریس خارج می شود و این فرد خودسرانه با امضای سند الزام آور پاریس دست و پای جمهوری اسلامی ایران را می بندد و متعاقب آن کار ساخت نیروگاه تعطیل می شود.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به ضرورت افزایش ظرفیت تولید برق در کشور، تصریح کرد: در ایران هر سال باید ۱۰ هزار مگاوات بر ظرفیت تولید نیروگاهی از طریق انرژی های تجدیدپذیر و سوخت فسیلی اضافه شود ولی وزیر نیرو کلا اعتقادی به ساخت نیروگاه ندارد، زنگنه وزیر نفت هم ساخت پالایشگاه را کثافت کاری می داند.

وی بیان کرد: آخوندی وزیر سابق مسکن می گفت اعتقادی به ساخت مسکن مهر ندارم و در طول وزارتش یک آجر روی آجر نگذاشت، عیسی کلانتری هم خودکفایی در محصولات زراعی را مزخرف می داند و در مجموع این طیف اعتقادی به سازندگی و تولید ندارند.

انتهای پیام/