حجت الاسلام لرستانی بااشاره به اینکه امام جواد(ع) دریای جود و کرم بود، گفت: یکی از ویژگی‌های بارز در امام جواد (ع) بحث جود و کرم ایشان است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام علی لرستانی ظهر امروز در مراسم سوگواری شهادت امام جواد(ع) که درحسینیه قمربنی هاشم(ع) سپاه الیگودرز برگزار شد، اظهار داشت: پیشوای نهم علاوه بر برخورداری از کمالات معنوی و برتری علمی که هرکدام دلیل روشنی بر امامت آن حضرت و جانشینی وی از پدر بزرگوارش می باشد و نیز علاوه بر بیانات و تصریحاتی که از سوی پیامبر اکرم(ص) در امر امامت آن حضرت شده، به مناسبت های گوناگون از سوی امام رضا(ع) به عنوان پیشوای پس از آن حضرت به شیعیان معرفی شده است.

وی افزود: ائمه معصومین(ع) دارای کمالات متعالی و ارزنده‌ای بوده‌اند که در هر کدام از این ویژگی‌ها وارد شویم انسان به دریایی از نور وارد می‌شود، این کرامات در امام جواد(ع) که جوان‌ترین امام شیعیان بوده است وجود داشت، این امام همام نسبت به سایر ائمه(ع) در سن پایین‌تری به امامت و شهادت رسیده‌اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز در امام جواد(ع) بحث جود و کرم ایشان است، طبق سفارش پدرشان امام رضا(ع) هر وقت از خانه بیرون می‌آمدند همراه خود چیزی داشتند که اگر سائل و یا درمانده‌ای از حضرت چیزی درخواست می‌کرد او را دست خالی نمی گذاشت و به این دلیل بود که لقب امام جواد(ع) یعنی دریای جود و کرم به حضرت داده شد.

وی تصریح کرد: سنت جود و بخشش یکی از صفات برجسته و ارزشمند انسان است که برای آن نمی‌توان حد و حسابی معین کرد، این‌که انسان در شرایطی که مردم مشکل دارند گره‌ای از آن باز کند و اگر کاری می‌تواند انجام دهد دریغ نکند یکی از ویژگی‌هایی است که باید از ائمه(ع) و به خصوص امام جواد(ع) آموخت.

لرستانی گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های بارز امام جواد(ع) بحث دانش حضرت بود که از تمام دانش‌ها بهره‌ای داشتند و در بسیاری از مباحث دستگاه خلافت مأمون در مقابل دانشمندان و فقهای آن زمان پاسخگو بودند، به نوعی در بحث علم و دانش نیز برجسته و مشکل‌گشا بودند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی در فقیه سپاه الیگودرز بیان کرد: نخستین و مهمترین رسالت حضرت جواد(ع) اثبات امامت خویش و پاسخگویی به ابهام ها و شبهه هایی بود که با توجه به خردسالی آن گرامی در جامعه مطرح می شد، این امام همام با فرقه های منحرف از خط امامت برخورد داشت و شیعیان را در اتخاذ موضع مناسب در رویارویی با آنان راهنمایی می کرد.

وی گفت: امام تقی(ع) امامت حاکمان جور را نفی می کرد و متناسب با مقتضیات زمان، در گفتار و کردار ناخشنودی خود را از وضع موجود و نفرت و انزجار خویش را از ستمگران ابراز می داشت.

لرستانی بیان کرد: امروز هرکس که عالم‌تر است و پایه‌های علمی و دانشی بالاتری دارد از اعتلای بیشتری برخوردار است، اگر دوستان و شیعه امام جواد (ع) هستیم بایستی علاوه بر این‌که در تقوا پیشی می‌گیریم از علم و دانش نیز بهره ببریم.

انتهای پیام/