آزادبخت گفت: 2 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات به تعدادی از زوج های نابارور و بیماران خاص در لرستان پرداخت شد.

صالح آزادبخت در گفتگو با سفیرافلاک اظهار داشت: یکی از اقدامات صورت گرفته، پرداخت کمک هزینه درمان به بیماران خاص و زوج ها نابارور در استان است که با توجه به میزان اعتبار به این افراد کمک هزینه هایی پرداخت می شود.

وی افزود: در همین راستا با هدف کمک به زوج های نابارور استان تسهیلاتی به عنوان کمک هزینه درمان در نظر گرفته شده که از ابتدای سال تاکنون به ۳۰ زوج نابارور در استان مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و هر زوج ۱۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: البته برای زوج های نابارور، ۹۰ درصد هزینه های درمانی از طریق تعرفه های دولتی پرداخت می شود و ۱۰ درصد مابقی هم به صورت تسهیلات در اختیارشان قرار می گیرد.

آزادبخت عنوان کرد: تلاش می شود تا در استان مرکز ناباروری مناسبی ایجاد شود تا زوج های نابارور بتوانند خدمات مورد نیاز را با مراجعه به این مرکز دریافت نمایند.

وی بیان کرد: همچنین به ۲۰۰ نفر از بیماران خاص در استان نیز دو میلیارد تومان کمک هزینه درمان پرداخت شده که در این بخش نیز به هر بیمار خاص ۱۰ میلیون تومان تسهیلات کمک هزینه دارویی و درمان داده شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در مجموع حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به تعدادی از زوج های نابارور و بیماران خاص پرداخت شد.

انتهای پیام/