نعمتی گفت: زنگ خطر کرونا در الیگودرز به صدا درآمده است و مردم شهرستان در خطر پیک پنجم قرار دارند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام مهدی سرلک عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در الیگودرز، اظهار داشت: با توجه به شرایط جدید در زمینه کرونا، مردم نهایت رعایت مسائل بهداشتی و حفظ پروتکل‌ها را داشته باشند، بیشترین آسیب در شهرستان از ناحیه برگزاری مجالس با جمعیت زیاد و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بوده و متاسفانه این مجالس هم‌چنان در حال برگزاری هستند.

وی با اشاره به اینکه کسبه و بازاریان نباید ضرر وضعیت موجود را متحمل شوند، افزود: بایستی تعداد جمعیت افراد در تالارها کنترل شوند برای اینکه گزارشات رسیده حاکی از حضور جمعیت بسیار زیاد در برخی از این مکان‌ها بوده است.

امام‌جمعه الیگودرز عنوان کرد: مراسم تشییع سبب نارضایتی مردم محله ده محمدرضا و کاظم آباد است و باید مسیر عبور به گلزار اکبر علی تغییر پیدا کند، رسانه ها حساسیت خطر و تهدید پیک پنجم را به مردم گوشزد کنند.

اهمیت اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

سرهنگ محمد برامکی فرمانده سپاه ناحیه الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: اصحاب رسانه شهرستان همچون سال گذشته که همراه ستاد مبارزه با کرونا بوده‌اند، حساسیت موجود را به همشهریان اطلاع‌رسانی کنند.

وی با اشاره به اهمیت اجرای باقوت طرح شهید سلیمانی با همکاری شبکه بهداشت و درمان، افزود: متاسفانه زدن ماسک در سطح شهرستان به زیر ۱۰ درصد رسیده و افراد زیادی بدون ماسک در معابر شهر تردد می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه الیگودرز عنوان کرد: در ایام وضعیت قرمز کسبه و بازاریان بیشترین ضرر را متحمل شده‌اند و قطعی برق هم مزید بر علت شده است.

زنگ خطر کرونا به صدا در آمد

ماشاالله نعمتی فرماندار الیگودرز اظهار داشت: بسیاری از کسبه و بازاریان الیگودرز توان پرداخت بدهی‌های ناشی از تعطیلی را ندارند و این برای ما ناراحت کننده است، ولی با این حال سلامتی شهروندان در اولویت قرار دارد.

وی افزود: زنگ خطر برای شهرستان به صدا درآمده است و به خاطر روابط سببی و نسبی مردم شهرستان در خطر پیک پنجم قرار داریم.

فرماندار الیگودرز عنوان کرد: تالارهایی که محدودیت مصوب شده برای حضور مدعوین را رعایت نکنند پلمب خواهند شد، از امروز چاپ هر گونه آگهی فوت و انتشار در معابر و فضای مجازی ممنوع خواهد بود.

وی بااشاره به اینکه پلیس راهور از تردد کارناوال عروسی در سطح شهر جلوگیری کند، تصریح کرد: کلاس های اوقات فراغت دانش آموزان نباید با بیشتر از ۱۰ الی ۱۲ نفر برگزار شود و استفاده از ماسک برای همه مدیران و کارکنان ادارات الزامی و واحد بازرسی فرمانداری از فردا ادارات و ارگان‌ها را رصد خواهد کرد.

انتهای پیام/