حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه هزینه برای ورزش سرمایه‌گذاری است، گفت: جوانان لرستان در بسیاری از رشته‌های ورزشی خصوصیت جسمی و روحی خوبی دارند و با برنامه‌ریزی‌ درست و سرمایه‌گذاری در این حوزه قطعا ورزش لرستان موفق می شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با مدال آوران پارا المپیکی استان اظهار داشت: وقتی در مسابقات ورزشی پرچم جمهوری اسلامی برافراشته و سرود جمهوری اسلامی و نام امام(ره) و شهیدان در خارج از مرزها طنین انداز می‌شود همه ملت ایران احساس غرور، افتخار و سربلندی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران وقتی به قهرمانی می‌رسند و فعالیت‌های پهلوانی و جوانمردی انجام می‌دهند الگو هستند، افزود: این قهرمانان در میان نسل جوان بسیار تاثیر گذار بوده و دوره قهرمانی یک دوره‌ای است که باید مورد توجه قرار بگیرد ولی دوره پهلوانی همیشه ماندگار است و ورزشکاران لرستانی در دوره قهرمانی و پهلوانی بسیار خوش می‌درخشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی ایران، فدراسیون مجزایی جهت ورزش معلولان وجود نداشت ولی سال ۵۸ فدراسیون معلولین تشکیل و پس از جنگ تحمیلی و جانباز شدن تعداد زیادی از رزمندگان این فدراسیون تحت عنوان فدراسیون جانبازان و معلولان فعالیت خود را آغاز کرد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: علیرغم اینکه تنگناهای زیادی بر سر راه ورزشکاران ایرانی وجود دارد ولی ورزشکاران ایرانی در میدان‌های ورزشی بسیار خوب ظاهر شدند و باید توجه داشت که هزینه کردن برای ورزش سرمایه‌گذاری است به طوری که به هر میزان اعتبار برای ورزش در نظر گرفته شود سرمایه‌گذاری است زیرا اگر اینگونه نباشد آسیب‌های اجتماعی زیاد و هزینه کشور برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی صد چندان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جوانان استان لرستان در بسیاری از رشته‌های ورزشی خصوصیت جسمی و روحی خوبی دارند و با برنامه‌ریزی‌های درست و سرمایه‌گذاری در این حوزه قطعا ورزش لرستان موفق می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: شهرداری با تبلیغ و منتشر کردن عکس ورزشکاران لرستانی در بیلبوردها و مانیتورهای سطح شهر حداقل کار ممکن را می‌تواند برای تقدیر از ورزشکارانی که برای کشور و استان افتخار آفرین بودند انجام بدهد.

انتهای پیام/