کرم الهی گفت: 150 میلیارد تومان پروژه راه و شهرسازی در استان لرستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی، وحید کرم‌الهی از افتتاح چند پروژه خبر داد و اظهار داشت: مهمترین پروژه‌ای که در روزهای آینده به بهره‌برداری خواهد رسید آزادراه خرم‌آباد-بروجرد است که با وجود این پروژه مسیر خرم‌آبادبه بروجرد را از ۱۰۰ کیلومتر به ۶۸ کیلومتر کاهش می‌دهد و با بهره‌برداری از این پروژه زمان سفر از خرم‌آباد به بروجرد حداکثر به ۴۰دقیقه می‌رسد که این در صرفه‌جویی در مصرف سوخت، جلوگیری از سوانح جاده‌ای و تسریع در صنعت حمل ونقل شمال به جنوب موثر خواهد بود و منشا تحول برای استان است.

وی از بهره برداری طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد است خبر داد و گفت: این پروژه نیز تا پایان مرداد ماه به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان تصریح کرد: در حوزه راه‌ها نیز در اداره کل راه و شهرسازی لرستان، ۲۵ کیلومتر چهارخطه به اتمام رسیده که زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت، همچنین پروژه زیرگذر فیروزآباد به طول ۱.۲کیلومتر به اتمام رسیده است و در روزهای آتی شاهد بهره‌برداری و افتتاح آن خواهیم بود و پل کاکارضا نیز از دیگر پروژه هایی است که در ایستگاه افتتاح قرار دارد.

کرم‌الهی اظهار داشت: مجموع اعتبار هزینه شده در پروژه‌های راه و شهرسازی لرستان، ۱۵۰ میلیارد تومان است که با توجه به طول زمانی که صرف اجرای این پروژه‌ها شده است ارزش تقریبی آنها حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه در حوزه بازسازی خسارات ناشی از سیلی حدود ۲۸ پل بزرگ و کوچک و آبرو به بهره‌برداری رسیده که مهمترین آنها پل بزرگ بابازید، پران پرویز و پل حیات‌الغیب و ۲۵ دستگاه پل و آبروهای دیگر با صرف اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان است و  آماده افتتاح هستند.

وی بیان کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در پروژه بزرگ آزادراه خرم‌آباد-بروجرد سنگ تمام گذاشت و‌ دولت نیز منابع مالی بسیار خوبی به این پروژه تزریق کرده است و تاکنون هزار و ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص یافته است.

انتهای پیام/